Viac

  Ďalšie napadnutie medveďom na Slovensku. Cieľom bol turista, zaútočil aj na poľovníkov

  V sobotu (30.3.) večer približne o jedenástej hodine nad obcou Stráňavy v okrese Žilina zaútočil medveď na mladého muža. Muž sa pohyboval mimo turistického chodníka a v hustom lesnom poraste hľadal huby. Na útok pohotovo zareagoval a v sebaobrane vystrelil na medveďa krátkou guľovou zbraňou. Ako agentúru SITA informovala Kristína Bocková zo Štátnej ochrany prírody SR (ŠOP SR), na miesto bol privolaný Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky, ktorý spolu s ďalšími bezpečnostnými zložkami postreleného medveďa dohľadával. Muž nebol zranený.

  --- Reklama ---

  Členovia Zásahového tímu ŠOP SR po obhliadke lokality, miestnymi nazývanou Múzeum, potvrdili pobytové znaky medveďa a v spolupráci s členmi miestnych poľovníckych združení a v úzkej súčinnosti s Políciou Slovenskej republiky postreleného medveďa do večerných hodín dohľadávali. Počas zásahu medveď zaútočil aj na prítomných poľovníkov, ktorí boli taktiež nútení použiť strelnú zbraň. Pri dohľadávaní pomáhali aj poľovne upotrebiteľné psy.

  Ďalšie napadnutie medveďa na Slovensku
  Shutterstock

  Ľudí vyzývajú, aby sa lokalite vyhýbali

  Postrelený medveď môže byť pre miestnych obyvateľov a návštevníkov nebezpečný, preto boli o situácii upovedomení aj zástupcovia okolitých obcí Stráňavy a Višňové. Výzva bola sprostredkovaná aj prostredníctvom miestneho rozhlasu. ŠOP SR preto vyzýva aj širšiu verejnosť a prípadných návštevníkov, aby sa v týchto dňoch lokalite vyhýbali. S cieľom predísť ďalším stretom Zásahový tím ŠOP SR celú oblasť monitoruje a pokračuje v dohľadávaní.

  Zásahový tím ŠOP SR poukazuje v tomto období na zvýšené riziko stretu s medveďmi, ktoré práve v marci a apríli vychádzajú z brlohov a vodiace medvedice vyvádzajú von svoje mláďatá. Pre minimalizáciu rizika stretu s medveďom odporúča na svoju prítomnosť v horách upozorniť akýmkoľvek akustickým prejavom a držať sa turistických chodníkov.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pri elektronických testoch na vodičský preukaz je neúspešnosť Slovákov vyššia

  banka, výber z bankomatu, peniaze, mBank

  Klienti jednej z najväčších bánk na Slovensku si priplatia. Už čoskoro zmení svoj cenník poplatkov

  Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že nás niekto chce dostať z Európskej únie, hovorí Ódor

  Ministrovi práce a sociálnych vecí sa podarilo nájsť zdroje na zvýšenie dodatočného jednorazového príspevku pre všetkých dôchodcov.

  Dôchodcovia ocenili návrh SNS na prenos rekreačných poukazov seniorom

  Poznáme dôvod, prečo sa zrušil príspevok na zuby. Zdravotné poisťovne pripravujú nové benefity

  Väčšina Ukrajincov si myslí, že aj v prípade redukcie pomoci zo Západu, by krajina mala pokračovať v boji za oslobodenie okupovaných oblastí.

  Slováci v priebehu necelých dvoch dní vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu