Viac

  Brazília vyšetruje Elona Muska

  Sudca brazílskeho najvyššieho súdu Alexandre de Moraes v nedeľu spustil vyšetrovanie voči miliardárovi a majiteľovi sociálnej siete X Elonovi Muskovi, ktorý ho kritizoval a obvinil z cenzúry. Moraes predtým na X zablokoval používateľské účty podozrivé zo šírenia dezinformácií. TASR správu prevzala z agentúr AFP a Reuters.

  --- Reklama ---

  Musk predtým v nedeľu na sociálnej sieti uviedol, že X zruší obmedzenia, pretože nie sú v súlade s ústavou, píše Reuters. Moraes vo svojom rozhodnutí oznámil, že X by sa mala zdržať neuposlúchnutia akéhokoľvek nariadenia, ktoré už súd vydal vrátane opätovného sprístupnenia akéhokoľvek používateľského účtu, ktorý najvyšší súd zablokoval. V prípade neuposlúchnutia nariadenia bude spoločnosti udelená pokuta vo výške 19,740 dolárov za deň.

  Sudca brazílskeho najvyššieho súdu v nedeľu spustil vyšetrovanie voči miliardárovi a majiteľovi sociálnej siete X Elonovi Muskovi

  Moraes v posledných rokoch nariadil pozastavenie používateľských účtov na sociálnej sieti Twitter (v súčasnosti X), ktoré boli podozrivé zo šírenia dezinformácií. „Sociálne siete nie sú krajinami bez zákonov,“ uviedol.

  „Tento sudca bezočivo a opakovanie sklamal ústavu a obyvateľov Brazílie,“ uviedol Musk. Dodal, že Moraes by mal odstúpiť alebo byť odvolaný v procese impeachmentu.

  --- Reklama ---

  Musk tiež uviedol, že Moraes hrozil vysokými pokutami a prerušením prístupu k sociálnej sieti X, čím by pravdepodobne prišla o všetky zisky v Brazílii a musela by zatvoriť svoje kancelárie v tejto krajine.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Takmer polovica Poliakov nesúhlasí so vstupom krajiny do eurozóny. Poukázali na to výsledky prieskumu poľského CBOS.

  Takmer polovica Poliakov nesúhlasí s prijatím eura

  Hokejové zlato oslavujú v Česku všetci. Aj prezident

  Voľby do europarlamentu: Hlas bude platný, aj keď volič odovzdá prázdny lístok

  Český prezident Pavel budúci týždeň navštívi Jordánsko. Privezie aj pomoc obyvateľom Gazy

  Frühauf: Tatar je skvelý kapitán, vplýval v kabíne aj na ľade

  budúcnosti rímskokatolíckej cirkvi

  Pápež uznal zázrak „Božieho influencera“ a otvoril tým cestu k jeho kanonizácii

  Nórsko

  Nórsko uzavrie svoje hranice pre ruských turistov

  komár

  Na Morave pri slovenských hraniciach sa množia kalamitné komáre. Epidemiólogovia upozorňujú na viaceré riziká