Viac

  Bratislava: Vianočné trhy na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí otvárajú už tento piatok

  Vianočné trhy na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí v Bratislave otvárajú už tento piatok 24. novembra o 18:00, keď slávnostne rozsvietia aj vianočný stromček.

  --- Reklama ---

  Trhov je v Bratislave viac

  Ako informuje PR špecialistka Bratislavského kultúrneho a informačného strediska Barbora Lehocká, trvať budú až do Silvestra s krátkou prestávkou od 24. do 26. decembra, teda počas vianočných sviatkov. „Do hlavného mesta prinesú okrem vianočnej atmosféry aj bohatý kultúrny program a upriamia pozornosť na zraniteľné skupiny obyvateľstva,“ uviedla.

  Atmosféru Vianoc zažijú obyvatelia aj v mestských častiach. Vianočné trhy s kultúrnym programom organizujú v Devínskej Novej Vsi, Dúbravke, Lamači, Petržalke aj Rusovciach. „Čunovo pozýva na punč pod jedličkou, Rača na vianočný koncert, vo Vrakuni zažijete predvianočný Festival ručnej tvorby, v Karlovej Vsi a v Záhorskej Bystrici sa bude rozsvecovať adventný veniec,“ priblížila Lehocká s tým, že Mikulášsky program je pripravený v Jarovciach, Vajnoroch, Ružinove, Podunajských Biskupiciach, Devíne aj v Novom Meste.

  Vianočné trhy na Hlavnom a Hviezdoslavovom námestí v Bratislave otvárajú už tento piatok 24. novembra o 18:00, keď slávnostne rozsvietia aj vianočný stromček.Zdroj: TASR

  Bohatý program

  Do programu Bratislavských Vianoc sa zapájajú aj mestské a partnerské organizácie. „Múzeum mesta Bratislavy pozýva užiť si pohľad na vianočnú Bratislavu z veže Starej radnice, Galéria mesta Bratislavy na predvianočný workshop linorytu, Mestský ústav ochrany pamiatok na medzinárodný filmový festival o archeológii,“ vymenoval Lehocká. ZOO Bratislava v decembri organizuje zimné trhy, Mestská knižnica v Bratislave Spolupatričný večierok a mestské Divadlo P. O. Hviezdoslava uvedie premiéru hry Pozsony Dance Club.

  --- Reklama ---

  Stará tržnica opäť chystá Vianočnú tržnicu a vianočnú edíciu Street Food Parku. „Tešiť sa môžete aj na bezplatné korčuľovanie na Zimnom štadióne počas vybraných víkendov vďaka Správe telovýchovných a rekreačných zariadení,“ uviedla Lehocká. Za 20-tisíc bezkontaktných platieb na Hlavnom a Staromestskom vianočnom trhu venuje Nadácia Slovenskej sporiteľne sumu 10-tisíc eur Centru Memory, ktoré pomáha ľuďom s poruchami pamäti a s Alzheimerovou chorobou.

  Na Hlavnom vianočnom trhu budú okrem tradičnej ponuky vianočných jedál a nápojov stánky občianskych združení aj mestských organizácií ako DPOH či ZOO Bratislava. „V stánku ÚĽUV sa budú striedať majsterky a majstri ľudovej umeleckej výroby s ponukou medovníkov, drevených hračiek, výrobkov z drôtu a keramiky,“ priblížila Lehocká. Počas programu na Františkánskom námestí bude v jeho blízkosti otvorený stánok Bratislavské Vianoce. Budú v ňom bratislavské mikiny, hrnčeky z edície Bratislavské ikony aj tašky na mobil vyrobené z bannerov mestských podujatí.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum