Viac

  Bizarný prípad z Francúzska. Pár odsúdili za chov viac než 160 mačiek a psov v byte

  Francúzsky súd v stredu odsúdil na ročný podmienečný trest pár, ktorý v byte s rozlohou 80 štvorcových metrov choval 159 mačiek a sedem psov. Okrem toho mu doživotne zakázal chov zvierat. TASR informuje na základe správy agentúry AFP.

  --- Reklama ---

  Súd v Nice uznal 68-ročnú ženu a 52-ročného muža vinnými z trestného činu zanedbania starostlivosti o zvieratá. Vymeral im aj pokutu 150.000 eur, ktorú zaplatia na účet organizácie na ochranu zvierat.

  Zvieratá v byte boli vo veľmi zlom zdravotnom stave, podvyživené, dehydrované a zamorené parazitmi. Najmenej dve  mačky a dve šteniatka boli mŕtve. Žena po vynesení rozsudku vyhlásila, že nemá v úmysle vzdať sa zvierat a preto sa sa odvolá. Dezolátny stav bytu a zlý stav zvierat označila za dočasný. Podľa nej to spôsobila infekcia a vlna horúčav, ktorá jej spôsobila zdravotné problémy.

  Podľa psychiatrického vyšetrenia má žena sklon chorobne zhromažďovať zvieratá označovaný aj ako Noeho syndróm. Ide o formu Diogenovho syndrómu, pričom postihnuté osoby sú extrémne zanedbané, patologicky neporiadne, hromadia veci alebo zvieratá a sú bezohľadné k postojom iných ľudí.

  --- Reklama ---

  Dvojica na nájomnom dlhuje 8000 eur a hrozí jej deložovanie. Po prvýkrát bola vyšetrovaná už v roku 2014, keď v garsónke s rozlohou 18 štvorcových metrov bývala s 13 mačkami a jedným psom.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia

  Počas konfliktu na Ukrajine zahynulo už vyše 50.000 príslušníkov ruskej armády. Uviedla to v stredu spravodajská televízia BBC.

  Podľa BBC na Ukrajine zomrelo už viac než 50-tisíc ruských vojakov

  NHL zaznamenala rekord v návštevnosti v rámci jednej sezóny. Na zápasy základnej časti zavítalo viac ako 22,5 milióna fanúšikov.

  NHL zaznamenala v tejto sezóne rekord v návštevnosti

  Ukrajina požiada NATO o zvolanie zasadnutia Rady NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia ukrajinskej protivzdušnej obrany.

  Ukrajina zvolá Radu NATO-Ukrajina na posilnenie ochrany svojho neba

  Americký prezident Biden a iracký premiér Súdání rokujú o stiahnutí vojenskej koalície vedenej Spojenými štátmi z Iraku.

  Biden a iracký premiér budú rokovať o stiahnutí koalície vedenej USA z Iraku

  Je tu veľká udalosť vo svete kryptomien, už čoskoro príde bitcoin halving. To znamená zníženie odmeny ťažiarov za vyťažený blok na polovicu.

  Blíži sa bitcoin halving, hodnota kryptomeny môže prudko narásť

  Britská vláda v utorok oznámila, že prijme návrh zákona, ktorý bude kriminalizovať vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov.

  Vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov bude v Británii trestné