Viac

  Biden odmieta žiadosti demokratov, aby stiahol svoju kandidatúru

  Americký prezident Joe Biden sa v stredu zaviazal, že bude pokračovať v snahe o znovuzvolenie. Vzoprel sa tak rastúcemu tlaku demokratov na jeho stiahnutie sa z boja o Biely dom, po tom, čo minulotýždňová debata s Donaldom Trumpom vyvolala otázky o jeho spôsobilosti kandidovať a udržať si úrad v novembrových prezidentských voľbách.

  --- Reklama ---

  „Dovoľte mi povedať to tak jasne, ako len môžem, tak jednoducho a priamočiaro, ako len môžem: kandidujem… nikto ma nevytláča,“ povedal Biden počas telefonátu so zamestnancami jeho kampane. „Neodchádzam. Som v týchto pretekoch až do konca a ideme vyhrať,“ vyhlásil.

  Vo svojich súkromných rozhovoroch sa Biden zameriava na úsilie napraviť kurz z debaty, v ktorej podal nepresvedčivý výkon a mal miestami problém s vyjadrovaním, a na hrozbu, ktorú podľa jeho názoru pre krajinu predstavuje bývalý prezident Trump. Prevzal však zodpovednosť za svoj výkon.

  Americký prezident Joe Biden sa v stredu zaviazal, že bude naďalej pokračovať v snahe o znovuzvolenie za prezidenta.Zdroj: TASR

  V stredu večer sa v Bielom dome osobne aj virtuálne stretol s viac ako 20 demokratickými guvernérmi. Tí neskôr rozhovory opísali ako úprimné a povedali, že napriek obavám z Trumpovho víťazstva stoja za Bidenom.

  --- Reklama ---

  Situácia sa však pre Bidena nevyjasňuje, keďže čelí vážnym náznakom, že jeho podpora na Kapitole a medzi ostatnými spojencami rýchlo klesá. Na odstúpenie z volieb ho už vyzvali dvaja demokratickí zákonodarcovia a aj jeden z popredných donorov Demokratickej strany, spoluzakladateľ služby Netflix Reed Hastings, povedal, že demokrati potrebujú do volieb iného lídra, aby porazil Trumpa. Vysokopostavení poradcovia tvrdia, že by Biden mohol mať len pár dní, aby ukázal, že je pripravený na túto výzvu, kým úzkosť v strane neprejde.

  Člen Snemovne reprezentantov Jim Clyburn, ktorý je dlhoročný priateľ Bidena, povedal, že by podporil „miniprimárky“ pred augustovým zjazdom Demokratickej strany, ak by sa prezident rozhodol odstúpiť. Táto myšlienka zdanlivo položila základy pre alternatívne voľby zo strany delegátov počas plánovaného virtuálneho stretnutia demokratov, ktoré je naplánované pred formálnejším straníckym zjazdom, ktorý sa má začať 19. augusta v Chicagu.

  Hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierre však počas brífingu na otázku, či by Biden zvážil odstúpenie, vyhlásila, že „absolútne nie“.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Takto vyzerala streľba na Donalda Trumpa. Útočník je mŕtvy, hlásia zranených

  Trapas amerického prezidenta. Biden na summite NATO predstavil Zelenského ako Putina

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Nezávislosť spravodajstva Markízy a STVR je ohrozená, myslí si polovica opýtaných

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pellegrini

  So slovenčinou sa dohovoríš aj v zahraničí. Študenti sa ju učia v týchto štátoch sveta

  Žena zahynula po útoku medveďa počas turistiky v rumunských Južných Karpatoch. Medveďa policajti zastrelili.

  V Karpatoch medveď zabil mladú ženu

  Brazílska federálna polícia obvinila bývalého prezidenta Jaira Bolsonara z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna brazílskych realov.

  Brazílsky exprezident je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov

  Takmer polovica Slovákov sa prikláňa k prozápadnému smerovaniu krajiny

  Rusko v pondelok vykonalo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Terčom sa stalo aj hlavné mesto Kyjiv či Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti.

  Ruský útok zasiahol najväčšiu detskú nemocnicu v Kyjive