Viac

  Po akej práci túžia Slováci najviac? Toto hovoria najnovšie štatistiky

  Na portáli Profesia.sk reagujú uchádzačky a uchádzači o prácu denne v priemere na 4 221 pracovných ponúk. Analýza dát sa preto zamerala na to, aké pozície sú najzaujímavejšie a o ktoré sa takmer vôbec neuchádzajú. Priemerný počet reakcií na akúkoľvek ponuku je tento rok 16. Informovala o tom spoločnosť Profesia.

  --- Reklama ---

  Z pohľadu uchádzačiek a uchádzačov je tento rok najatraktívnejším povolaním práca au-pairky. Na jeden inzerát príde firmám v priemere až 84 reakcií, no oveľa častejšie ako na ponuky na Slovensku reagujú na inzeráty ponúkajúce prácu au-pairky v zahraničí. Rovnaký faktor výrazne zvyšuje priemerný počet reakcií aj v prípade druhej najatraktívnejšej pozície – zberačka. V tomto prípade príde spoločnostiam na jednu ponuku v priemere 71 životopisov.

  Pri ďalších atraktívnych profesiách, ktoré zaujmú desiatky uchádzačiek a uchádzačov, už ide prevažne o ponuky práce doma na Slovensku. Tretia pozícia, pri ktorej firmy nemajú núdzu o záujemkyne, je práca oblastnej manažérky, na ktorú v priemere príde až 68 reakcií. Táto práca je zároveň jedna z najlukratívnejších, z analýzy portálu Platy.sk vyšla ako druhá najlepšie platená na Slovensku. Zamestnankyne zarábajú vrátane odmien a bonusov v priemere takmer 5 000 eur mesačne, priemerný ponúkaný základný plat v ponukách v hrubom je tento rok na úrovni takmer 4 000 eur mesačne.

  Viac ako 60 reakcií príde firmám, aj keď hľadajú copywriterky. Spomedzi 50 životopisov si zas vyberajú pri inzerátoch pre predavačky leteniek a zájazdov, asistentky výživy či marketingové riaditeľky. V priemere 48 ľudí reaguje na ponuky práce pracovných psychologičiek, vizualistiek a redaktoriek.

  --- Reklama ---
  Analýza dát sa preto zamerala na to, aké pozície sú najzaujímavejšie a o ktoré sa takmer vôbec neuchádzajú.Zdroj: Pexels

  Aj napriek tomu, že priemerný ponúkaný plat v inzerátoch pre lekárky je 2 808 eur mesačne v hrubom, nemocnice či iné zdravotnícke zariadenia na reakcie čakajú márne, a to ich hľadali už 2 199. Tento rok na jednu takúto ponuku práce reagujú len dvaja ľudia a v rebríčku atraktivity sú na samom spodku. Uchádzačky a uchádzači nemajú záujem ani o ponuky pre konštruktérky integrovaných obvodov, lodníčky či riaditeľky škôl. Vo všetkých prípadoch ide len o dve reakcie v priemere.

  Na piatom a šiestom mieste najmenej zaujímavých profesií sú ďalšie z oblasti zdravotníctva. Na inzeráty pre zubné lekárky a farmaceutky reagujú len traja ľudia. Zubných lekárok hľadali tento rok cez portál Profesia.sk zatiaľ takmer 500, priemerný základný ponúkaný plat v hrubom je 2 531 eur.

  Pri analýze vyšiel podpriemerný záujem aj pri pozíciách, na ktoré firmy hľadajú tisícky zamestnankýň a zamestnancov. Tento rok bolo na Profesia.sk uverejnených zatiaľ viac ako 6 100 inzerátov na pozíciu programátoriek, no nadpriemerný ponúkaný plat neprináša nadpriemerný záujem. Na jednu ponuku reaguje v priemere deväť ľudí.

  Podobná situácia je aj v prípade softvérových inžinierok, priemerný ponúkaný plat je tiež na úrovni 2 300 eur v hrubom, no reakcií príde len sedem. Medzi pozíciami s nízkym záujmom zo strany uchádzačiek a uchádzačov sa ocitli aj ďalšie z prostredia zdravotníctva. Na inzeráty pre sestry reaguje v priemere len deväť ľudí, v prípade hlavných sestier a zdravotníckych záchranárok osem a pôrodné asistentky sú pre nemocnice tiež hľadaním ihly v kope sena. Na jednu ponuku príde len päť reakcií.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  HOAX: Nie je pravda, že mamografia viac škodí, ako pomáha

  Koľko plánujú minúť Slováci na vianočné darčeky? Tieto veci darujeme najčastejšie

  Koľko plánujú minúť Slováci na vianočné darčeky? Tieto veci darujeme najčastejšie

  Najskôr ho zbili, potom bodli nožom. Oslava na východe Slovenska takmer skončila tragicky

  V úseku Palárikovo - Tvrdošovce sa v utorok o 9.35 h vykoľajil vlak.

  V úseku Palárikovo – Tvrdošovce sa vykoľajil vlak, je prerušená doprava

  Majitelia psov spisujú petíciu v súvislosti s Návštevným poriadkom TANAPu

  Mimoriadny jednorazový príspevok vo výške 300 eur začne Sociálna poisťovňa vyplácať už od piatka 1. decembra.

  Sociálna poisťovňa začína od piatka vyplácať dodatočný príspevok, niektorým penzistom príde v osobitnom režime

  Šofér pod značným vplyvom alkoholu nezvládol jazdu za volantom osobného auta BMW a vrazil do pouličnej lampy a zábradlia.

  Opitý vodič vrazil do pouličnej lampy a zábradlia, nafúkal takmer štyri promile

  Štát musí zaplatiť rómskemu dievčaťu z okresu Sabinov 3 000 eur. Prečo?