Viac

  Americké astronautky hlasovali v primárkach stovky kilometrov nad Zemou

  Dve americké astronautky na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) si splnili občiansku povinnosť. Astronautky Jasmin Moghbeliová a Loral O’Harová na sociálnej sieti X potvrdili, že odovzdali vo vesmíre hlasy v primárkach. V utorok o tom informovali spravodajské webové stránky vrátane Deutsche Welle (DW).

  --- Reklama ---

  Americkí republikánski a demokratickí voliči si v primárkach a na volebných zhromaždeniach (caucus) volia svojho kandidáta do prezidentských volieb, v ktorých sa 5. novembra stretnú dvaja najúspešnejší politici z oboch strán. V utorok sa konali primárky a caucusy až v 15 štátoch a v jednom teritóriu – Americkej Samoe.

  Astronautky Jasmin Moghbeliová a Loral O'Harová na sociálnej sieti X potvrdili, že odovzdali vo vesmíre hlasy v primárkach.

  „Pobyt vo vesmíre nezabránil Loral O’Harovej ani mne v hlasovaní. Choďte dnes hlasovať!“ napísala Moghbeliová. Podľa webovej stránky amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) vyplní astronaut na palube ISS elektronický lístok na hlasovanie v predstihu.

  Zakódovaný dokument ide potom cez satelit (v sústave geostacionárnych družíc) do zemnej antény v komplexe raketovej strelnice v americkom štáte Nové Mexiko. Odtiaľ je hlasovací lístok poslaný do strediska riadenia vesmírnych letov v texaskom Houstone a následne pracovníkovi okresného úradu.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia

  Počas konfliktu na Ukrajine zahynulo už vyše 50.000 príslušníkov ruskej armády. Uviedla to v stredu spravodajská televízia BBC.

  Podľa BBC na Ukrajine zomrelo už viac než 50-tisíc ruských vojakov

  NHL zaznamenala rekord v návštevnosti v rámci jednej sezóny. Na zápasy základnej časti zavítalo viac ako 22,5 milióna fanúšikov.

  NHL zaznamenala v tejto sezóne rekord v návštevnosti

  Ukrajina požiada NATO o zvolanie zasadnutia Rady NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia ukrajinskej protivzdušnej obrany.

  Ukrajina zvolá Radu NATO-Ukrajina na posilnenie ochrany svojho neba

  Americký prezident Biden a iracký premiér Súdání rokujú o stiahnutí vojenskej koalície vedenej Spojenými štátmi z Iraku.

  Biden a iracký premiér budú rokovať o stiahnutí koalície vedenej USA z Iraku

  Je tu veľká udalosť vo svete kryptomien, už čoskoro príde bitcoin halving. To znamená zníženie odmeny ťažiarov za vyťažený blok na polovicu.

  Blíži sa bitcoin halving, hodnota kryptomeny môže prudko narásť

  Britská vláda v utorok oznámila, že prijme návrh zákona, ktorý bude kriminalizovať vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov.

  Vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov bude v Británii trestné