Viac

  ZSSK na Veľkú noc tradične posilňuje vlakovú dopravu naprieč krajinou

  Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pre očakávaný zvýšený počet cestujúcich v súvislosti s veľkonočnými sviatkami vypraví 28. marca až 1. apríla desiatky posilových vlakov. Pridáva celkovo 27 vlakov, z toho 5 expresných a 22 rýchlikov. Zároveň od 27. marca do 2. apríla zvyšuje kapacitu 20 InterCity vlakov medzi Bratislavou, resp. Viedňou a Košicami o 28 vozňov.

  --- Reklama ---

  „Našim hlavným cieľom je zabezpečiť, aby sa rodiny a priatelia zo všetkých regiónov Slovenska mohli počas sviatočného obdobia bezpečne a pohodlne stretnúť,“ povedal k zvýšeniu kapacity vlakových spojení generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa. Prvý posilnený vlak pôjde už vo štvrtok.

  S blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami je podľa národného vlakového dopravcu záujem o cestovanie čoraz vyšší. „Obsadenosť najvyťaženejších vlakov k pondelku 25. marca je približne 75 %. Voľné miesta sa míňajú už tradične predovšetkým v expresných vlakoch a vlakoch InterCity na trase Bratislava – Košice, ale aj v medzištátnych rýchlikoch z Košíc do Mukačeva,“ uviedol hovorca ZSSK Dominik Drevický. Najviac obsadené sú aktuálne spoje smerom do metropoly východného Slovenska na stredu 27. marca, a to dva poobedné expresy, a štvrtok 28. marca dva doobedňajšie expresné spojenia. „Niektoré medzištátne vlaky na Ukrajinu sú už vypredané,“ upozornil Dominik Drevický.

  V súvislosti s veľkonočnými sviatkami vypraví dopravca ZSSK 28. marca až 1. apríla desiatky posilových vlakov. Zdroj: TASR

  Posilové vlaky pôjdu na ôsmich linkách. Expresy Tatran prevezú cestujúcich na trase Bratislava – Košice a späť, expresy Šarišan z Bratislavy do Prešova a opačne, vrátane náhradnej autobusovej dopravy do a z Humenného – v oboch prípadoch 28. marca a 1. apríla. Rýchliky Považan budú jazdiť medzi Bratislavou a Žilinou 28. – 31. marca a 1. apríla, ako aj z Bratislavy do Trenčína 29. – 31. marca. Rýchliky Urpín budú premáva z Bratislavy do Zvolena a späť 28. marca a 1. apríla, rýchliky Tatran na linke Žilina – Košice 29. – 31. marca a 1. apríla, rýchliky Bojnice medzi Bratislavou a Prievidzou a expres Tatran z Bratislavy do Vrútok pôjdu 1. apríla.

  --- Reklama ---

  ZSSK posilní aj medzištátne vlakové spojenie na Ukrajinu a späť, a to 22. – 29. marca a 1. – 7. apríla. Ide o rýchliky Zakarpatia na linke Košice 8:46 – Mukačevo 14:00 a Mukačevo 14:48 – Košice 18:17, ktoré budú mať jeden vozeň naviac.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pri elektronických testoch na vodičský preukaz je neúspešnosť Slovákov vyššia

  banka, výber z bankomatu, peniaze, mBank

  Klienti jednej z najväčších bánk na Slovensku si priplatia. Už čoskoro zmení svoj cenník poplatkov

  Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča

  Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že nás niekto chce dostať z Európskej únie, hovorí Ódor

  Ministrovi práce a sociálnych vecí sa podarilo nájsť zdroje na zvýšenie dodatočného jednorazového príspevku pre všetkých dôchodcov.

  Dôchodcovia ocenili návrh SNS na prenos rekreačných poukazov seniorom

  Poznáme dôvod, prečo sa zrušil príspevok na zuby. Zdravotné poisťovne pripravujú nové benefity

  Väčšina Ukrajincov si myslí, že aj v prípade redukcie pomoci zo Západu, by krajina mala pokračovať v boji za oslobodenie okupovaných oblastí.

  Slováci v priebehu necelých dvoch dní vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur