Viac

  Zo zavalenej bane zachránili jedného muža, strávil tam takmer týždeň

  V Zambii v stredu zachránili 49-ročného muža zo zavalenej bane na severe krajiny, v podzemí strávil takmer týždeň. Po piatkovom závale tam uviazli desiatky osôb, ktoré v tejto oblasti nelegálne ťažili meď. TASR správu prevzala od agentúry AP.

  --- Reklama ---

  Muž záchranárom povedal, že sa päť dní snažil nájsť východ z jednej z nelegálne vykopaných štôlní bane, ktoré zavalilo. Táto povrchová baňa na meď leží pri meste Chingola, približne 400 kilometrov severne od metropoly Lusaka. Zával bol dôsledkom silného dažďa a zosuvov pôdy.

  V Zambii v stredu zachránili 49-ročného muža zo zavalenej bane na severe krajiny, v podzemí strávil takmer týždeň.Zdroj: TASR

  Niekoľko hodín po záchrane muža našli záchranári aj telo, ktoré sa im ešte nepodarilo identifikovať. Zambijský minister baníctva Paul Kabuswe informoval, že nezvestných príbuzných nahlásilo v regióne 25 rodín.

  Jeden zo záchranárov začiatkom týždňa uviedol, že spod trosiek pri jednej zo štôlní bane počul viacero hlasov. Polícia však uviedla, že všetci zavalení baníci sú pravdepodobne mŕtvi.

  --- Reklama ---

  Juhoafrická Zambia patrí medzi desať najväčších producentov medi na svete a nachádza sa v nej množstvo veľkých povrchových medených baní. Nelegálna ťažba, ktorá prebieha bez potrebných bezpečnostných opatrení, je tam bežným javom.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  U našich susedov našli v priebehu jedného dňa päť mŕtvych tiel. Išlo o ženy

  Von der Leyenová: Európska komisia uvoľní zmrazené financie pre Poľsko

  Maďarský parlament bude voliť nového prezidenta v pondelok

  Británia oznámila nové sankcie proti Rusku. Urobila tak pri príležitosti blížiaceho sa druhého výročia vojny na Ukrajine...

  Demokratická únia Maďarov na Ukrajine (UMDSZ) podporuje rozhodnutie začať prístupové rokovania EÚ s Kyjevom.

  Kto bude ďalším prezidentom Maďarska? Orbánova strana má svojho kandidáta

  Austrálskeho biskupa obvinili zo sexuálnych zločinov. Ide o činy spred desiatich rokov

  Biden sa vulgárne vyjadril na adresu Putina. Nazval ho „šialený s***n syn“

  Poslanci Európskeho parlamentu (EP) v stredajšom hlasovaní v Štrasburgu prijali uznesenie, ktoré kritizuje návrh novely Trestného zákona.

  Vláda: Zabezpečenie eurovolieb má stáť takmer 14 miliónov eur