Viac

  Zemetrasenie na Taiwane si vyžiadalo najmenej sedem obetí a vyše 700 zranených

  Najmenej sedem ľudí zahynulo a viac ako 700 utrpelo zranenia pri stredajšom silnom zemetrasení na Taiwane, ktoré poškodilo desiatky budov, informovali tamojšie úrady. TASR sa odvoláva na agentúru AFP.

  --- Reklama ---

  Všetky úmrtia hlásili v horskej oblasti Chua-lien na východnom pobreží Taiwanu, ktorá bola epicentrom zemetrasenia. Úrady doplnili, že počet zranených stúpol na 736. Podrobnosti o závažnosti zranení však neposkytli.

  V dôsledku zemetrasenia došlo k zrúteniu budov, predovšetkým na juhu Taiwanu, i prerušeniu vlakovej dopravy a výpadkom elektriny na celom ostrove, ktorý má približne 23 miliónov obyvateľov. Médiá priniesli zábery čiastočne zrútenej päťposchodovej budovy v meste Chua-lien neďaleko epicentra a uviedli, že pod troskami sa môžu nachádzať uviaznutí ľudia. Situácia sa však pomerne rýchlo vrátila do normálu v hlavnom meste Tchaj-pej.

  Najmenej sedem ľudí zahynulo a viac ako 700 utrpelo zranenia pri stredajšom silnom zemetrasení na Taiwane, ktoré poškodilo desiatky budov.

  Zemetrasenie malo podľa taiwanského seizmologického centra magnitúdu 7,2 a epicentrum sa nachádzalo v hĺbke 35 kilometrov, vo vzdialenosti zhruba 18 kilometrov od juhozápadného pobrežia Taiwanu. Podľa americkej geologickej služby (USGS) malo zemetrasenie magnitúdu 7,4. Úrady pôvodne očakávali len pomerne slabé zemetrasenie s magnitúdou 4 a preto nevyhlásili varovanie.

  --- Reklama ---

  Úrady uviedli, že toto zemetrasenie a séria následných otrasov boli na tomto ázijskom ostrovnom štáte najsilnejšie za posledných takmer 25 rokov. Otrasy s magnitúdou 7,6 postihli Taiwan v roku 1999. Vyžiadali si približne 2400 obetí a spôsobili rozsiahle škody, píše AFP.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  F1: Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny. Druhý skončil Piastri, tretí Verstappen

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Európa chce od Číny dve veci. Nie je však isté či ich dostane

  NHL: Tampa Bay sa pred play off naladila víťazstvom nad Torontom

  Amsterdam zaviedol nové opatrenia proti masovému turizmu

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia