Viac

  Zemetrasenie na východe Slovenska malo mať podľa SAV lokálnu magnitúdu 4,9

  Pondelkové večerné zemetrasenie na východe Slovenska malo podľa oddelenia seizmológie Slovenskej akadémie vied, ktoré manuálne interpretovalo prvotné automatické dáta, lokálne magnitúdo 4,9, hĺbku 17,8 kilometra a epicentrum v obci Ďapalovce (okres Vranov nad Topľou). Uviedlo to ministerstvo vnútra na sociálnej sieti.

  --- Reklama ---

  Zemetrasenie zasiahlo východ Slovenska v pondelok 9. októbra o 20:23. Niekoľkosekundové otrasy bolo cítiť nielen v rôznych častiach Slovenska, ale aj v Maďarsku, Poľsku či na Ukrajine. V obci Ďapalovce vyhlásil starosta v súvislosti so zemetrasením mimoriadnu situáciu.

  Zemetrasenie na východe SlovenskaZdroj: TASR

  Ako informovali z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru v Prešove, v obci poškodilo rodinné domy, zranenia osôb neboli hlásené. Na miesto sa dostavili členovia krízového riadenia mesta Vranov nad Topľou. Celkovo zasahovalo šesť hasičov z Holčíkoviec a 10 dobrovoľných hasičov z Ďapaloviec a Soli s piatimi kusmi techniky. Prešovskí hasiči hlásili aj evakuáciu bytového domu na Levočskej ulici 27-29. Dôvodom bolo podozrenie na prasknutia nosných častí bytovky. K zraneniam osôb nedošlo.

  Ako dodalo ministerstvo vnútra, centrálne monitorovacie a riadiace stredisko sekcie krízového riadenia zatiaľ neeviduje v súvislosti so zemetrasením následky na živote v zdraví ani závažnejšie materiálne škody. V oblasti boli hlásené výpadky elektrickej energie v dôsledku strhnutých elektrických vedení.

  --- Reklama ---

  V poriadku sú obidve jadrové elektrárne, ktoré fungujú v bežnom režime. Automatický systém Slovenského vodohospodárskeho podniku š. p. nezaznamenal narušenie hrádze na vodnej nádrži Domaša, ktorá sa nachádza v blízkosti epicentra zemetrasenia. Hovorca SVP Marián Bocák avizoval na ráno kontrolné merania prostredníctvom sond inštalovaných v telese hrádze.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva

  Svet zasiahol obrovský výpadok. Pocítilo to aj letisko v Košiciach

  Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok

  Poslanca za SNS fyzicky napadli. Polícia začala trestné stíhanie

  Finančná správa prijala historicky najvyšší počet podaných daňových priznaní