Viac

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Zamestnávatelia si môžu uľahčiť svoj prehľad o práceneschopnosti zamestnancov a jej ďalšie spracovanie. Sociálna poisťovňa ponúka elektronickú službu, ktorá umožňuje automatický prenos dát elektronickej PN (ePN) z portálu eSlužieb poisťovne priamo do mzdového sofvéru. Súčasťou služby B2B odvádzateľ je modul pre elektronické splnomocnenie, ktorý plne nahrádza papierovú formu, odbúrava cestu k notárovi a nie je potrebné ani zasielať samotné splnomocnenie cez eSchránku.

  --- Reklama ---

  V prípade, že si zamestnávateľ želá splnomocniť externú účtovnú firmu, môže elektronicky poveriť inú firmu (zamestnávateľa) na výkon činnosti v jeho mene. Predpokladom je, aby obe strany boli účastníkmi B2B, teda zamestnávateľ, ktorý chce splnomocniť na výkon činnosti v jeho mene inú firmu, ako aj firma, ktorá bude vykonávať činnosť v mene iného zamestnávateľa.

  Zdroj: TASR/Martin Baumann

  Preto je potrebné, aby obe strany podali žiadosť a bola im zriadená služba B2B. Zamestnávateľ spraví tak, že v samotnej službe si zvolí časť určenú pre splnomocnenie, zadá identifikátor B2B firmy, ktorého chce splnomocniť. Identifikátor B2B dostane každý účastník so zriadenou službou B2B.

  Ak si zamestnávateľ želá splnomocniť na výkon činnosti vo svojom mene iný subjekt B2B, obaja účastníci musia podať žiadosť a následne im musí byť zriadená služba B2B odvádzateľ poistného. Následne jeden účastník poverí druhého priamo cez túto možnosť v rámci služby B2B odvádzateľ poistného. V prípade, že si zamestnávateľ želá priamo využívať službu B2B, nie splnomocniť externú účtovnú firmu, musí poveriť aj samého seba.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum