Viac

  Zamestnanci RTVS zriadili výbor za verejnoprávnosť a nezávislosť

  Zamestnanci RTVS zriadili koordinačný výbor za verejnoprávnosť a nezávislosť. Jeho cieľom je nielen poukazovať na nevyhnutnú dôležitosť nezávislého a verejnoprávneho charakteru RTVS, ale v prípade potreby sa za základné princípy aj postaviť. TASR o tom informoval člen výboru Tomáš Bartoněk.

  --- Reklama ---

  „Chceme zdôrazniť, že naša iniciatíva je vecná a odborná a odmietame akékoľvek jej spolitizovanie. Nie sme politici, sme skupina rôznorodých profesionálov, ktorí zabezpečujú základné fungovanie verejnoprávnej televízie a rozhlasu,“ uviedol.

  Členovia výboru sa zaväzujú k ochrane verejnoprávnosti a slobody prejavu a vyzývajú štátne orgány, aby rešpektovali základné princípy. Poukázali na rešpektovanie verejnoprávnych médií, zachovanie plurality názorov vo vysielaní, tiež na potrebu stabilného a transparentného financovania RTVS či transparentnú voľbu jej generálneho riaditeľa.

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).Zdroj: TASR

  „Týmto apelujeme na všetky orgány štátnej moci, aby pri prípadnom zasahovaní do zákona o RTVS zachovávali tieto princípy, vlastné médiám verejnej služby vo všetkých demokratických krajinách. Len tak je možné zabezpečiť slobodné, nezávislé a pluralitné vysielanie – verejnú službu, ktorá slúži všetkým občiankam a občanom Slovenskej republiky,“ poznamenali.

  --- Reklama ---

  Dodali, že v prípade pokračujúcej hrozby straty verejnoprávnosti a nezávislosti RTVS sú pripravení podniknúť ďalšie kroky na jej ochranu a na ochranu verejného záujmu. „Náš odpor proti akýmkoľvek pokusom o politické ovládnutie RTVS sa bude stupňovať až na hranicu, ktorú nám umožňujú platné zákony tejto republiky,“ dodal Bartoněk.

  Ministerstvo kultúry SR 11. marca predložilo do skráteného medzirezortného pripomienkového konania návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase. Súčasná inštitúcia by sa nemala rozdeliť, navrhuje sa však viacero zmien. Rezort v pondelok (25. 3.) informoval, že návrh zákona sa odkladá, dokým sa k nemu nevyjadrí Legislatívna rada vlády SR, a že vzhľadom na počet pripomienok a komplexnosť problematiky aktuálne pracuje na dopracovaní nového zákona.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur

  Pre ochranu detí v digitálnom priestore vznikne Centrum bezpečného internetu a okrem iného bude pripravený návrh pre úpravu liniek pomoci.

  Vznikne centrum určené na ochranu detí na internete

  Polícia obvinila 42-ročného muža z prečinu útoku na verejného činiteľa. Zavolal na tiesňovú linku a vyhrážal sa policajtovi zabitím.

  Muž sa na tiesňovej linke vyhrážal zabitím policajta: „Keby som mal nožík, zabijem ho na mieste!“

  Bratislavčan podával ľuďom opiáty, vytvoril u nich závislosť

  Rozsiahly požiar zasiahol v stredu chatrče v Stropkove v lokalite Za jarkom. Zhorelo deväť obydlí, v ktorých bývalo 46 obyvateľov.

  V osade v Stropkove horelo deväť chatrčí

  Juraj Slafkovský síce v ostatných troch zápasoch zámorskej NHL nebodoval, stále má šancu dostať sa na hranicu 20 gólov a 50 bodov v sezóne.

  Kapitán Montrealu vidí Slafkovského v budúcnosti ako jedného z najlepších krídelníkov v NHL

  Podpora autoritárskych strán dosahuje v Európe rekordne najvyššiu úroveň. Informoval o tom Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika.

  Podpora autoritárskych strán dosahuje v Európe rekordne najvyššiu úroveň

  Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je novozvolený prezident a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 49 percent opýtaných.

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pelllegrini