Viac

  Začal sa súdny proces s dvomi sudkyňami obvinenými v rámci akcie Víchrica

  Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Banskej Bystrici sa dnes začalo hlavné pojednávanie s bývalou podpredsedníčkou Najvyššieho súdu SR (NS SR) Jarmilou U. a bývalou sudkyňou Okresného súdu Bratislava I. Otíliou D., ktoré boli obvinené v rámci akcie Víchrica.

  --- Reklama ---

  Jarmilu U. obžaloval prokurátor z trestného činu podplácania a prečinu nepriamej korupcie v súbehu so zločinom ohýbania práva a Otíliu D. zo zločinu ohýbania práva. Obidve obžalované vyhlásili, že sú nevinné.

  Bývalá sudkyňa NS SR sa podľa obžaloby mala v roku 2018 stretnúť so sudcom V.S., ktorého mala za úplatok 30-tisíc eur žiadať, aby ovplyvnil pojednávanie vo veci firmy Technopol servis. Rovnako mala dať počas svojho pôsobenia aj úplatok 5 000 eur sprostredkovane cez V.S. bývalej sudkyni Otílii D., ktorá mala v krátkom čase vytýčiť v istej veci termín a rozhodnúť v prospech žalobcu.

  Zdroj: TASR
  TASR

  Obhajca obžalovanej Jarmily U. uviedol, že obžalobu považujú za nedôvodnú, lebo činy sú neustálené v čase a mieste, kde sa mali odohrať. Obhajca hovoril aj o porušení práva na obhajobu, lebo v obžalobe nie je osoba, ktorá mala byť spolupáchateľom, menovaná celým menom, ale len iniciálami „V.S.“.

  --- Reklama ---

  Celá obžaloba, ktorá má 114 strán, je podľa neho len kompilát z výsluchov svedka sudcu Vladimíra Sklenku, „ale z toho nevyplýva nič iné ako klamstvo“. S obžalobou nesúhlasí podľa obhajcu Otílie D. ani jeho klientka a skutok podľa nej nespáchala. „Nie je zrejmé v akom období a ani kým mala byť oslovená za účelom konania v rozpore s právom,“ dodal advokát.

  Obe sudkyne obvinila polícia v rámci akcie Víchrica v októbri 2020. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry vtedy zadržali a obvinili aj právnika Zoroslava K., exšéfa Okresného súdu Bratislava III Davida L., sudkyňu Okresného súdu Bratislava I Katarínu B. alebo sudcu NS SR Jozefa K..

  Autor

  Peter Strhan
  Peter Strhan
  Na EMEFKA Daily sa venujem predovšetkým aktuálnym správam zo Slovenska aj zo sveta. Je mi blízka história a politika.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície