Viac

  Z piešťanského letiska odleteli prví dovolenkári aj do tureckej Antalye. Počet chartrov vzrastie

  Po odštartovaní tohtoročných charterových letov z Letiska Piešťany odleteli v piatok prví dovolenkári aj to Antalye. Počet letov do tohto Slovákmi obľúbeného letoviska na tureckej riviére pri Stredozemnom mori počas letnej sezóny vzrastie na štyri až päť týždenne. Piešťanské letisko na sociálnej sieti informovalo, že charterové lety do Antalye zabezpečuje turecký dopravca Tailwind Airlines s lietadlom Boeing 737-400.

  --- Reklama ---

  Už začiatkom tohto týždňa vybavilo Letisko Piešťany prvých turistov smerujúcich do egyptskej Hurgady pri Červenom mori. Táto charterová linka funguje každých osem dní po novom celoročne, prevádzkuje ju spoločnosť SkyUp Airlines s lietadlom Boeing 737-800.

  Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

  Obnovenie pravidelnej linky Tel Aviv – Piešťany sa očakáva od 22. mája. Podľa letiskovej spoločnosti letecké spojenie bude zameraná prioritne na príchod zahraničných turistov do piešťanského regiónu. Pre izraelských turistov sú atraktívne piešťanské kúpele. Sezónnu leteckú linku medzi Tel Avivom a Piešťanmi otvorili vlani v máji, no v októbri ju pre zhoršenú bezpečnostnú situáciu v Izraeli predčasne zrušili. Letisko Piešťany v minulom roku vybavilo spolu viac ako 27-tisíc cestujúcich, čo je najviac počas jeho histórie.

  Spoločnosť Letisko Piešťany vznikla začiatkom roku 2005. Počiatky tohto medzinárodného letiska regionálneho významu na severnom okraji Piešťan siahajú do roku 1926, kedy bolo založené ako vojenské. Hlavným akcionárom letiskovej spoločnosti je Trnavský samosprávny kraj s podielom 59,31 % na základnom imaní, na Slovenskú republiku v zastúpení Ministerstva dopravy SR pripadá 20,65 % a na mesto Piešťany 20,04 %. Základné imanie letiska má výšku zhruba 24,4 milióna eur.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pellegrini zložil sľub. Ujíma sa funkcie prezidenta Slovenskej republiky

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor