Viac

  Z Cypru vyplávala prvá loď s pomocou pre Gazu

  Z cyperského prístavu Larnaka vyplávala v utorok loď naložená 200 tonami humanitárnej pomoci pre obyvateľov Pásma Gazy. Oznámila to španielska mimovládna organizácia Open Arms, ktorá plavidlo prevádzkuje, informujú agentúry AFP a AP.

  --- Reklama ---

  Ide o prvú plavbu v rámci nového humanitárneho koridoru z Cypru do Pásma Gazy, otvorenie ktorého v piatok avizovali predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a cyperský prezident Nikos Christodulidis.

  Pôvodne mala loď vyplávať už v nedeľu, čo však museli odložiť pre bližšie nešpecifikované technické problémy. Organizácia Open Arms následne oznámila, že sa tak stane najskôr v pondelok ráno.

  Z cyperského prístavu Larnaka vyplávala v utorok loď naložená 200 tonami humanitárnej pomoci pre obyvateľov Pásma Gazy.Zdroj: Profimedia

  Plavidlo opustilo prístav v Larnake okolo 07.50 SEČ a vydalo sa do približne 400 kilometrov vzdialenej Gazy. Na jeho palube sa nachádza zhruba 200 ton potravín, pitnej vody a liekov. Izraelská strana mala možnosť skontrolovať ešte na Cypre. Podľa agentúry AP prvá plavba otestuje funkčnosť nového koridoru.

  --- Reklama ---

  Humanitárna kríza v Pásme Gazy, kde izraelská armáda vedie ofenzívu voči militantom z Hamasu, sa v posledných týždňoch vystupňovala a civilné palestínske obyvateľstvo čelí nedostatku potravín a ďalších základných potrieb.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia

  Počas konfliktu na Ukrajine zahynulo už vyše 50.000 príslušníkov ruskej armády. Uviedla to v stredu spravodajská televízia BBC.

  Podľa BBC na Ukrajine zomrelo už viac než 50-tisíc ruských vojakov

  NHL zaznamenala rekord v návštevnosti v rámci jednej sezóny. Na zápasy základnej časti zavítalo viac ako 22,5 milióna fanúšikov.

  NHL zaznamenala v tejto sezóne rekord v návštevnosti

  Ukrajina požiada NATO o zvolanie zasadnutia Rady NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia ukrajinskej protivzdušnej obrany.

  Ukrajina zvolá Radu NATO-Ukrajina na posilnenie ochrany svojho neba

  Americký prezident Biden a iracký premiér Súdání rokujú o stiahnutí vojenskej koalície vedenej Spojenými štátmi z Iraku.

  Biden a iracký premiér budú rokovať o stiahnutí koalície vedenej USA z Iraku

  Je tu veľká udalosť vo svete kryptomien, už čoskoro príde bitcoin halving. To znamená zníženie odmeny ťažiarov za vyťažený blok na polovicu.

  Blíži sa bitcoin halving, hodnota kryptomeny môže prudko narásť

  Britská vláda v utorok oznámila, že prijme návrh zákona, ktorý bude kriminalizovať vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov.

  Vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov bude v Británii trestné