Viac

  Vysoká inflácia na Slovensku zvyšuje počet bezdomovcov, kabinet predĺžil opatrenie k nocľahárňam

  Vysoká inflácia na Slovensku zvyšuje počet bezdomovcov. Vláda preto schválila nariadenie, podľa ktorého bude aj po ukončení mimoriadnej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 možné poskytovať sociálnu službu v nocľahárni počas celého dňa, nielen poskytnutím prístrešia na prenocovanie.

  --- Reklama ---

  Nocľahárne pritom budú po novom celodenne dostupné pre všetkých, nielen pre osoby s osobitnou ochranou, teda pre tých, ktorým štát udelil azyl, doplnkovú ochranu alebo dočasné útočisko.

  Zdroj: Shutterstock
  Shutterstock

  Nocľahárne sú určené pre osoby, ktoré nemajú zabezpečené základné životné podmienky, nemajú bývanie alebo sú ohrozené stratou bývania. „Ich počet, vzhľadom na to, že ide o možnosť, nie je možné kvantifikovať,“ tvrdí rezort práce a sociálnych vecí. Ku koncu minulého roka pritom bolo na Slovensku 50 nocľahární s kapacitou 1 262 miest.

  Možnosť poskytovať sociálnu službu v nocľahárni počas celého dňa v čase mimoriadnej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 a miesiac po jej ukončení ustanovovalo nariadenie vlády, ktoré sa ruší. „Nariadením sa zabezpečuje kontinuita tejto právnej možnosti aj po ukončení mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s ochorením COVID-19 a pri pretrvávaní mimoriadnej situácie vyhlásenej v súvislosti s hromadným prílevom cudzincov na územie Slovenska spôsobeným ozbrojeným konfliktom na území Ukrajiny,“ uviedol rezort práce a sociálnych vecí.

  Autor

  Peter Strhan
  Peter Strhan
  Na EMEFKA Daily sa venujem predovšetkým aktuálnym správam zo Slovenska aj zo sveta. Je mi blízka história a politika.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum