Viac

  Vyhlásenie RTVS podpísalo už viac ako 1 200 zamestnancov a externistov

  Vyhlásenie zamestnancov a externých spolupracovníkov Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Za verejnoprávnu RTVS podpísalo už 1 203 zamestnancov a spolupracovníkov. Informoval o tom moderátor RTVS Miroslav Frindt s tým, že budú spoločne aj naďalej upozorňovať na návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase, ktorý ohrozuje nezávislosť verejnoprávneho vysielania.

  --- Reklama ---

  Zamestnanci a externisti majú v pláne intenzívne komunikovať s verejnosťou. „Zdôrazňujeme, že poslucháči a diváci sú pre nás absolútnou prioritou,“ vyhlásili zamestnanci s tým, že budú v súlade so zákonom o RTVS a mediálnymi zákonmi riadne poskytovať svoje služby.

  Zamestnanci RTVS v spoločnom vyhlásení žiadajú ministerstvo kultúry, aby stiahlo z pripomienkového konania návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase. Zamestnanci žiadajú, aby ministerstvo v spolupráci s RTVS vytvorilo prostredie pre celospoločenskú diskusiu o budúcnosti RTVS ako verejnoprávneho média.

  Vyhlásenie zamestnancov a externých spolupracovníkov RTVS Za verejnoprávnu RTVS podpísalo už 1 203 zamestnancov a spolupracovníkov.

  „Prvým predpokladom je vytvorenie mechanizmu pre zodpovedné riadenie nezávislé od politickej moci a stabilné financovanie aj po zrušení koncesionárskych poplatkov, ktoré boli jedným z pilierov verejnoprávnosti,“ vyhlásili zamestnanci RTVS. Návrh zákona z dielne ministerstva kultúry prináša podľa zamestnancov vážne zmeny.

  --- Reklama ---

  Ako signatári vyhlásenia pripomenuli, má sa napríklad zmeniť zloženie Rady RTVS a spôsob jej voľby. To platí aj pre voľbu generálneho riaditeľa, ktorého by po novom bolo možné odvolať bez udania dôvodu. Návrh zákona avizuje aj vznik nového orgánu, ktorým je Programová rada. Tá bude mať kompetenciu kontrolovať vysielanie a zasahovať do vysielania.

  „Praktickým dôsledkom navrhnutých zmien môže byť nástroj na politické ovládnutie RTVS pre akúkoľvek vládnu moc. Pritom slobodné a nezávislé verejnoprávne médiá majú slúžiť všetkým občanom Slovenska, nie mocenským ambíciám ktorýchkoľvek strán,“ uviedli zamestnanci RTVS.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pri elektronických testoch na vodičský preukaz je neúspešnosť Slovákov vyššia

  banka, výber z bankomatu, peniaze, mBank

  Klienti jednej z najväčších bánk na Slovensku si priplatia. Už čoskoro zmení svoj cenník poplatkov

  Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča

  Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že nás niekto chce dostať z Európskej únie, hovorí Ódor

  Ministrovi práce a sociálnych vecí sa podarilo nájsť zdroje na zvýšenie dodatočného jednorazového príspevku pre všetkých dôchodcov.

  Dôchodcovia ocenili návrh SNS na prenos rekreačných poukazov seniorom

  Poznáme dôvod, prečo sa zrušil príspevok na zuby. Zdravotné poisťovne pripravujú nové benefity

  Väčšina Ukrajincov si myslí, že aj v prípade redukcie pomoci zo Západu, by krajina mala pokračovať v boji za oslobodenie okupovaných oblastí.

  Slováci v priebehu necelých dvoch dní vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur