Viac

  Východ Slovenska sa dočkal novej atrakcie. V Gombaseku otvorili 500-metrovú zipline dráhu

  V Gombaseku, miestnej časti obce Slavec v okrese Rožňava, v piatok slávnostne otvorili približne 500 metrov dlhú zipline dráhu. Nová atrakcia návštevníkom ponúkne jazdu z vyhliadkovej veže v tunajšom kempingovom areáli až k neďalekým pozostatkom pavlínskeho kláštora zo 14. storočia. TASR o tom informovala krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus.

  --- Reklama ---

  „Realizácia lanovej dráhy sa napriek covidovému obdobiu a zmenám súvisiacim so zdražovaním stavebných materiálov dočkala úspešného konca. Z plánovanej 750-metrovej dráhy s jednou zastávkou sme museli prikročiť k jej skráteniu na 500 metrov a z pôvodných troch veží určených pre lanovú dráhu postaviť iba dve,“ priblížil Örs Orosz, predseda Občianskeho združenia Pre rozvoj Gombaseku, ktoré areál spravuje.

  Cestovný ruch posilnili adrenalínovým zážitkom

  Cieľom projektu za približne 300.000 eur bolo prepojiť kempingový areál v Gombaseku s neďalekými pozostatkami pavlínskeho kláštora. Myšlienkou bolo aj priniesť do regiónu doposiaľ chýbajúci prvok v oblasti cestovného ruchu, a to adrenalínový zážitok. Vybudovanie zipline dráhy sumou 200.000 eur prostredníctvom dotačného programu Terra Incognita podporil Košický samosprávny kraj (KSK).

  „Práve Zipline Gombasek je dôkazom toho, že sme nielen krajom pekných atrakcií, ale najmä zážitkov. Teší ma, že vo svete obľúbený zipline prinášame práve do okolia Rožňavy, ktorej prírodné a kultúrne bohatstvo má veľký potenciál na prilákanie väčšieho množstva návštevníkov,“ skonštatoval predseda KSK Rastislav Trnka.

  --- Reklama ---

  Okrem novej zipline dráhy a pozostatkov pavlínskeho kláštora zo 14. storočia ponúka Gombasecký areál turistom aj novozrekonštruovanú kúriu Andrássyovcov s expozíciou historických artefaktov či Gombaseckú jaskyňu. V širšom okolí sú lákadlom Krásnohorská jaskyňa, Brzotínske skaly či jaskyňa Silická ľadnica. Nová zipline dráha má v regióne priniesť aj vytvorenie minimálne dvoch nových pracovných miest, pre verejnosť bude otvorená najmä počas letnej sezóny.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor

  Ďalšie napadnutie medveďa na Slovensku

  V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese evidujú zvýšený pohyb medveďov