Viac

  Volebné moratórium predĺžili, potrvá do 22.05 h

  Volebné moratórium v rámci druhého kola prezidentských volieb predĺžia, potrvá do 22.05 h. Na tlačovej konferencii o tom informoval predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Burda.      

  --- Reklama ---

  „Evidujeme, že boli dve volebné miestnosti otvorené o päť minút neskôr, tým pádom už vieme v túto chvíľu povedať, že moratórium sa predĺži o päť minút“ ozrejmil. Mimo toho podľa jeho slov prebieha druhé kolo volieb štandardne. Dodal, že komisia zasadá a rieši jednotlivé podnety. „Týkajú sa moratória z veľkej časti. To, čo vieme vyriešiť hneď, riešime hneď. Mnohé podnety potrebujeme bližšie preveriť a zistiť ďalšie skutočnosti,“ priblížil.

  Z pohľadu riaditeľa odboru poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru Stanislava Hromádku voľby taktiež prebiehajú štandardne. „Momentálne sme nezaznamenali žiadne narušenie volieb, ktoré by malo vplyv na moratórium,“ uviedol. Evidujú jedného člena volebnej komisie, ktorý bol pod vplyvom alkoholu. „Bol vystriedaný, nemalo to vplyv na priebeh,“ ubezpečil. Deklaruje, že v prípade potreby je k dispozícii dostatočné množstvo príslušníkov polície.

  Predseda Štatistického úradu SR Martin Nemky podotkol, že výsledky hlasovania úrad začne spracúvať po 22.00 h a zverejňovať podľa moratória v desaťminútových intervaloch.

  --- Reklama ---

  KLINI SEM A SLEDUJ PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024 LIVE S NAMI

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície