Viac

    Slováci sú nespokojní so svojou prácou, obzerajú sa po novej. Pozri sa, aký plat si pýtajú

    Až dve tretiny Slovákov sa za posledný rok obzerali po nejakej novej práci, no len štvrtina bola aj na pohovore. Očakávaný nástupný plat väčšiny ľudí je do 1 500 eur. Najčastejšie je to však od 1 250 do 1 500 eur.

    --- Reklama ---

    Ako ďalej ukázal prieskum pre spoločnosť Home Credit, je tu však aj dvanásť percent takých, ktorí by nešli pracovať za menej ako 2 000 eur. Na druhej strane, sú tu len tri percentá ľudí, ktorým by stačilo aj 750 eur, čo je momentálne na Slovensku hranica minimálnej mzdy.

    Ochota Slovákov presťahovať sa za lepšou pracovnou ponukou je nízka

    Ako povedal analytik trhu spoločnosti Home Credit Jaroslav Ondrušek, ak už niekto išiel na pohovor, najčastejšie sa zaujímal o výšku mzdy. Vyjadrilo sa tak 83 percent opýtaných. O miesto výkonu práce sa zaujímalo 51 percent ľudí, o firemné benefity 48 percent, o kolektív 44 percent.

    Mimoriadny jednorazový príspevok vo výške 300 eur začne Sociálna poisťovňa vyplácať už od piatka 1. decembra.Zdroj: Shutterstock

    Hoci by väčšina ľudí chcela zarábať viac, ochota presťahovať sa za lepšou pracovnou ponukou je na Slovensku pomerne nízka. V rámci republiky by tak rozhodne bolo ochotných urobiť 11 percent a skôr áno 26 percent ľudí.

    --- Reklama ---

    Odísť do zahraničia je schopných ešte menej opýtaných. Rozhodne áno 9 percent a skôr áno 19 percent. Okrem výšky platu, ktorý je najrozhodujúcejším faktorom pre presťahovanie sa za prácou, je to pre štyroch z desiatich aj atraktivita práce a novej destinácie a taktiež flexibilná pracovná doba.

    Väčšina uprednostňuje hybridný pracovný režim

    Pandémia COVID-19 z uplynulých rokov priniesla na Slovensko fenomén práce z domu, ktorý bol predtým pre mnohé firmy niečím nepredstaviteľným. Prieskum ukázal, že 35 percent Slovákov si môže v súčasnej dobe vybrať miesto, z ktorého budú pracovať.

    Dáta však odhalili aj to, že ľuďom najviac vyhovuje kombinácia práce z kancelárie a home officu. Takúto preferenciu má 46 percent, výlučne z domu 24 percent a iba z priestorov firmy zase 30 percent opýtaných.

    Pri pohľade na to, ako sa zamestnávatelia na Slovensku starajú o svojich ľudí vo firmách, prieskum odhalil, že ôsmim z desiatich neposkytujú žiadne vzdelávacie kurzy. Ak už áno, tak sú to v obmedzenom počte odborné školenia či zdokonaľovanie sa v cudzích jazykoch. Reprezentatívny prieskum od 26. októbra do 2. novembra 2023 uskutočnila agentúra Stem/Mark pre Home Credit Slovakia.

    Zdroj: Shutterstock
    Zdroj :
    SITA

    Autor

    Najnovšie články

    Súvisiace články

    Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

    Finančná správa vyzbierala vyše 90-tisíc eur v pokutách od nepoctivých podnikateľov

    Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

    Na Letisku v Bratislave evakuujú ľudí. Niekto tam nahlásil bombu

    Vybrané diaľničné obchvaty miest budú na Slovensku od štvrtka zadarmo

    Na Kysuciach sa zrazil vlak s osobným autom, vodička utrpela zranenia

    Podľa najnovších údajov Slovenskej asociácie pre elektromobilitu sa ku koncu júna 2023 nachádzalo v krajine 2 158 verejných nabíjacích bodov.

    Na Slovensku pribúdajú nabíjačky pre elektromobily. Už je ich vyše 2000

    Polícia zadržala na hranici cudzinca, ktorý mal falošné doklady

    Doručovacia služba Packeta, súčasť medzinárodného holdingu Packeta Group, zaznamenala v uplynulom roku pozoruhodný rast.

    Packeta pripravuje novinku. Mení sa zásadná vec, zásielku si vyzdvihneš jednoduchšie

    Ľudí s arachnofóbiou táto správa nepoteší. Zoológovia objavili tri nové druhy pavúkov