Viac

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Kryptomeny sa v posledných rokoch stali štandardným investičným nástrojom naprieč celou Európou a ich obľuba rastie. Platí to aj v prípade Slovenska, ako ukázal nedávny prieskum pre krypto-investičnú spoločnosť Fumbi, ktorý zastrešila agentúra 2muse. Ten odhalil, že až 61 percent ľudí prejavuje záujem o investíciu do krypta a rozmýšľa nad ňou do budúcna.

  --- Reklama ---

  Číslo je ešte vyššie pri pohľade na ľudí, ktorí už majú predchádzajúcu skúsenosť s investovaním do bitcoinu alebo iných kryptomien. „Konkrétne 81 % takýchto respondentov zvažuje kryptomeny ako investíciu,“ povedal zakladateľ platformy Fumbi Juraj Forgács. Najsilnejšou motiváciou u existujúcich investorov do kryptomien je v prvom rade príležitosť na vysoký zisk. Vyjadrilo sa tak 92 % opýtaných. Je to podľa Forgácsa pravdepodobne aj tým, že trh kryptomien za posledných 5 rokov narástol o viac ako 1 800 %.

  Zdroj: Shutterstock

  Ako ďalší silný motivátor uviedlo 85 % kryptoinvestorov nezávislosť peňazí od štátu. Kryptomeny nepodliehajú žiadnej krajine. Nemôže ich podľa Forgácsa ovládať akákoľvek centrálna banka ani štát. To poskytuje podľa jeho slov veľký pocit bezpečia, pretože nimi nikto nemôže manipulovať.

  Slováci poznajú rozličné kryptomeny, čo taktiež potvrdzuje rastúci záujem o tento druh investovania. Najznámejšou kryptomenou je bitcoin. Pozná ho 73 % respondentov, inak povedané traja zo štyroch ľudí vychádzajú zo vzorky prieskumu. V prípade tých, ktorí do kryptomien už investovali, je poznateľnosť bitcoinu ešte vyššia, až 93 %. Ethereum pozná 69 % kryptoinvestorov a dogecoin 55 % opýtaných.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Nepriaznivé počasie na festivale Pohoda viedlo k nečakanému ukončeniu podujatia a spusteniu policajného vyšetrovania.

  Polícia žiada verejnosť o videá búrky na festivale Pohoda

  V prípade mŕtvej ženy vo Veľkom Mederi bolo vznesené obvinenie

  Bukovec

  Vo vodnej nádrži Bukovec našli telo muža, ktorého hľadali od pondelka

  Nová dohoda s francúzskou firmou zabezpečí dodávky jadrového paliva pre zariadenia v Bohuniciach a Mochovciach.

  Slovensko čoskoro nahradí ruské jadrové palivo francúzskym

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva