Viac

  V Trnave napadli fanúšikov Fenerbahce Istanbul

  Maskovaní výtržníci v Trnave napadli fanúšikov Fenerbahce Istanbul. Incident sa stal v stredu (4. 10.) v nočných hodinách pred hotelom neďaleko námestia, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

  --- Reklama ---

  Dvoch fanúšikov Fenerbahce Istanbul ubytovaných v hoteli napadla skupina maskovaných osôb. Fanúšikovi futbalového klubu Fenerbahce násilím strhli klubovú bundu a druhý ju z obavy z napadnutia dobrovoľne vydal.

  V Trnave napadli fanúšikov Fenerbahce Istanbul
  Shutterstock

  Na mieste zasahovali hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktoré krátko po incidente zadržali skupinu piatich osôb. V ich tesnej blízkosti sa nachádzala jedna klubová bunda s dokladmi, skonštatovala Linkešová. Osoby vo veku 17, 19, 20, 22 a 31 rokov hliadky predviedli pred vyšetrovateľa, ktorý skutok preveruje s podozrením na násilný trestný čin lúpeže. K zraneniu cudzincov pri útoku nedošlo.

  Polícia na základe rozhodnutia organizátora, ktorý označil štvrtkové futbalové stretnutie za rizikové, posilnila o stovky policajtov výkon služby v meste Trnava. Z dôvodu zabezpečenia verejného poriadku na nevyhnutne potrebný čas uzavrie Kollárovu ulicu v križovatke si Žarnovou ulicou. Zátarasy osadia podľa vývoja bezpečnostnej situácie, najskôr od 14.00 h.

  --- Reklama ---

  Polícia zároveň upozorňuje, že zápas je označený ako rizikový, preto sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok. Maximálna výška je 1000 eur v blokovom konaní.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície