Viac

  V okrese Vranov nad Topľou pribúdajú prípady žltačky. Prijali tam viacero opatrení

  Počet prípadov vírusovej hepatitídy typu A (VHA) vo Vranovskom okrese stúpa. Od 4. septembra do štvrtka evidujú 129 prípadov žltačky. Z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom vo Vranove nad Topľou to potvrdila regionálna hygienička a generálna tajomníčka služobného úradu Monika Kurucová.

  --- Reklama ---

  „V okrese zaznamenávame stúpajúci trend ochorenia. Momentálne máme desať aktívnych ohnísk v obciach Vechec, Hencovce, Zámutov, Poša, Sedliská, Banské, Soľ, Kamenná Poruba, Vranov nad Topľou a Sačurov,“ uviedla s tým, že postupne dochádza k nárastu ochorenia v obciach Poša, Sedliská, Zámutov, Sačurov a Kamenná Poruba.

  Zdroj: TASR - Milan Kapusta

  V obci Vechec, kde prvý prípad VHA zaznamenali 4. septembra, sa podľa nej situácia začína zlepšovať. Posledný prípad ochorenia tam nahlásili 27. októbra.

  V súvislosti s výskytom žltačky v okrese prijal tamojší RÚVZ viaceré opatrenia. „Osobám, ktoré boli v kontakte s chorým, bol nariadený lekársky dohľad pozostávajúci zo sledovania zdravotného stavu a aktívnej imunizácie. Dosiaľ bolo zaočkovaných viac ako 1000 detí,“ spresnila Kurucová.

  --- Reklama ---

  RÚVZ zároveň vydal rozhodnutím obciam Vechec, Poša, Zámutov, Sedliská, Kamenná Poruba a Sačurov zákaz organizovať hromadné podujatia. Okrem iného informoval a poučil o dezinfekcii výchovno-vzdelávacie inštitúcie, ako aj miestne samosprávy, predajne potravín či autobusových dopravcov.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície