Viac

  V Kyjive sa uskutočnil dúhový pochod

  Niekoľko stoviek ukrajinských vojakov z LGBTQ komunity a ich podporovatelia sa v nedeľu zúčastnili na pochode rovnosti v Kyjive. Príslušníci ozbrojených síl, mnohí s dúhovými nášivkami na uniformách, zdôraznili svoju službu vlasti a vyzývali vládu, aby im udelila oficiálne partnerské práva. Podujatie, na ktoré prišli aj zamestnanci amerického a niekoľkých európskych veľvyslanectiev, sa konalo za väčšej policajnej prítomnosti pre hrozby protidemonštrantov.

  --- Reklama ---

  Aktivisti sa snažia o právne reformy, ktoré by umožnili ľuďom v partnerstvách osôb rovnakého pohlavia prijímať lekárske rozhodnutia o zranených vojakoch a pochovávať obete vojny. Tvrdia, že zlepšenie práv homosexuálov by vytvorilo ďalší rozdiel medzi Ukrajinou a Ruskom, kde sú práva LGBTQ ľudí výrazne obmedzené.

  Organizátori dúhového pochodu pri jeho organizovaní čelili ťažkostiam. Mestské úrady zamietli petíciu, aby sa zhromaždenie mohlo konať na stanici metra, a odsúdila ho aj jedna z hlavných vetiev ukrajinskej pravoslávnej cirkvi.

  Niekoľko stoviek ukrajinských vojakov z LGBTQ komunity a ich podporovatelia sa v nedeľu zúčastnili na pochode rovnosti v Kyjive.

  Polícia zriadila v centre Kyjiva kordóny, aby zabránila demonštrácii oponentov, a na konci akcie zaviedla demonštrantov do centrálnej stanice metra. Protestujúci v rámci opozičného protestu, z ktorých niektorí mali masky a transparenty proti LGBTQ, pochodovali k pamätníku padnutých vojakov v centre mesta.

  --- Reklama ---

  Účastníci oboch pochodov využili túto príležitosť a vyzvali zahraničné krajiny, aby pomohli Ukrajine v jej boji proti ruskej agresii, pričom volali po jej vyzbrojení.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Takto vyzerala streľba na Donalda Trumpa. Útočník je mŕtvy, hlásia zranených

  Trapas amerického prezidenta. Biden na summite NATO predstavil Zelenského ako Putina

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pellegrini

  So slovenčinou sa dohovoríš aj v zahraničí. Študenti sa ju učia v týchto štátoch sveta

  Žena zahynula po útoku medveďa počas turistiky v rumunských Južných Karpatoch. Medveďa policajti zastrelili.

  V Karpatoch medveď zabil mladú ženu

  Slovenský prezident Peter Pellegrini uviedol, že Slovensko prispeje do balíka finančnej pomoci pre Ukrajinu.

  Pellegrini: Slovensko finančne podporí Ukrajinu

  Brazílska federálna polícia obvinila bývalého prezidenta Jaira Bolsonara z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna brazílskych realov.

  Brazílsky exprezident je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov

  Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) ponúkol pomoc kyjevskej detskej nemocnici s umiestnením ťažko chorých detí.

  NÚDCH ponúkol pomoc zasiahnutej kyjevskej detskej nemocnici

  Rusko v pondelok vykonalo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Terčom sa stalo aj hlavné mesto Kyjiv či Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti.

  Ruský útok zasiahol najväčšiu detskú nemocnicu v Kyjive