Viac

    Útok medveďa v Povine viedol k vyhláseniu mimoriadnej situácie v okrese Kysucké Nové Mesto

    Od pondelkového popoludnia je v okrese Kysucké Nové Mesto vyhlásená mimoriadna situácia z dôvodu rizika potenciálneho stretnutia synantropných medveďov v intraviláne miest a obcí. Vyhláseniu mimoriadnej situácie Okresným úradom v Kysuckom Novom Meste predchádzalo zasadnutie krízového štábu zvolané po víkendovom útoku medvedice na 34-ročného muža na turistickom chodníku pri obci Povina.

    --- Reklama ---

    V zmysle vyhlášky o mimoriadnej situácii budú príslušné zásahové tímy pre medveďa hnedého a poľovnícke združenia vykonávať záchranné práce a zintenzívni sa aj činnosť hliadok štátnej a mestskej polície. „So svojimi kolegami vo vedení mesta sme konzultovali tieto bezpečnostné opatrenia s miestnym poľovníckym združením, v dôsledku čoho sa zvýši počet poľovníckych a policajných hliadok v obytných zónach mesta,“ uviedol primátor Kysuckého Nového Mesta Marián Mihalda.

    Od pondelkového popoludnia je v okrese Kysucké Nové Mesto vyhlásená mimoriadna situácia z dôvodu rizika potenciálneho stretnutia s medveďom.Zdroj: Pexels

    Ten zároveň apeluje na obyvateľov, aby až do odvolania mimoriadnej situácie zbytočne nevyhľadávali miesta potenciálneho kontaktu s medveďom. „Pri nevyhnutnom pobyte v extravilánoch obcí, najmä vo oblasti Kysuckej vrchoviny, je odporúčané sa pohybovať v skupinách, hlasno sa rozprávať alebo upozorňovať na svoj pobyt v lesoch,“ dodal Mihalda.

    Zdroj :
    SITA

    Autor

    Najnovšie články

    Súvisiace články

    Muž, obvinený z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ostáva vo väzbe. Rozhodnutie je právoplatné.

    Muž obvinený z pokusu o vraždu Fica ostáva vo väzbe

    Slováci sa vyjadrili, či súhlasia s odstrelom medveďov. Výsledky ankety sú jednoznačné

    Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pripravuje zákon na ochranu médií pred politickými tlakmi. Situácia je podľa Gröhlinga veľmi vážna.

    SaS pripravuje zákon na ochranu médií

    Až 4 milióny dospelých Slovákov užívajú výživové doplnky, tretina denne

    Zdravotný stav premiéra zodpovedá prognózam. V pondelok absolvuje kontroly

    Opitý vodič pri Sabinove zrazil 6 ľudí, z toho tri deti. Mal to vraj urobiť úmyselne

    Politológ o voľbách do europarlamentu: Kampani sa nevenuje vyššia pozornosť aj pre únavu voličov

    Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

    S využitím úspor sporiteľov z druhého piliera na štátne investície väčšina ľudí nesúhlasí