Viac

  Tragédia počas osláv triumfu v Super Bowle. Po streľbe hlásia jednu obeť a vyše 20 zranených

  Jeden človek zomrel a 21 utrpelo zranenia po streľbe počas osláv na počesť víťazov prestížneho Super Bowlu v americkom futbale v Kansas City. Medzi zranenými je aj jedenásť detí, informovala agentúra AFP. Polícia zadržala tri osoby, ale podrobnosti o ich identite a motíve streľby zatiaľ nezverejnila.

  --- Reklama ---

  „Prehliadky, zhromaždenia, školy, kiná. Zdá sa, že takmer nič tu už nie je bezpečné,“ uviedol Quinton Lucas, starosta Kansas City. Aj on si chcel spolu s manželkou užiť majstrovské oslavy tímu Kansasu City Chiefs, na ktoré prišlo odhadom milión ľudí, no rovnako ako mnohí ďalší hľadal po spustení streľby pred stanicou Union Station bezpečné miesto na úkryt.

  Na sociálnej sieti X sa objavilo video, na ktorom dvaja účastníci osláv spacifikovali unikajúcu osobu a držali ju na zemi až do príchodu polície. „Je to absolútna tragédia, akú by sme v Kansas City nikdy nečakali a budeme si ju pamätať,“ dodal Lucas.

  Na oslavy dohliadalo viac ako 800 policajtov. „Som nahnevaná na to, čo sa dnes stalo. Ľudia, ktorí prišli na túto oslavu, očakávali bezpečné prostredie,“ uviedla náčelníčka miestnej polície Stacey Gravesová s tým, že bezpečnostné zložky zaistili minimálne jednu zbraň a stále sa snažia zistiť, čo viedlo k streľbe.

  --- Reklama ---
  Zdroj: TASR/AP

  Šéf miestneho hasičského zboru Ross Grundyson na tlačovej konferencii povedal, že mnohé z obetí utrpeli „život ohrozujúce zranenia“. O život prišla dídžejka jedného z kansaských rádií Lisa Lopezová-Galvanová, matka dvoch detí.

  „Cítim so všetkými, ktorí s nami dnes prišli oslavovať a zasiahla ich táto smutná udalosť,“ povedal Travis Kelce, jedna z hviezd tímu Kansas City Chiefs. „Modlíme sa za Kansas City,“ pridal na sociálnej sieti quarterback Patrick Mahomes, ktorý získal cenu MVP pre najužitočnejšieho hráča finále ligy amerického futbalu.

  Kansas City Chiefs triumfovali v noci na pondelok v 58. edícii Super Bowlu a obhájili titul z vlaňajška. Vo finálovom zápase v Las Vegas zdolali San Francisco 49ers 25:22 po predĺžení.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Farmári v Európe protestujú. Kam smeruje európske poľnohospodárstvo?

  OSN: Útokom Iránu na Izrael sa bude zaoberať Bezpečnostná rada

  Politico: Vzniká dohoda na využitie výnosov ruských zmrazených aktív na zbrane

  Biden sa chce zasadiť za právo žien na vykonanie interrupcie

  NHL: Nemec sa pobil s Domim. Matthews dal už svoj 68. gól v sezóne

  F1: Vo veku 86 rokov zomrel Ted Toleman, prvý šéf legendárneho Sennu

  Ukrajinský parlament prijal kontroverzný zákon o nábore nových brancov

  V Kórei sa konajú parlamentné voľby. Vnímané sú ako test popularity prezidenta