Viac

  The Rolling Stones predstavia nový album Hackney Diamonds

  Anglická rocková kapela The Rolling Stones sa vracia s novým albumom Hackney Diamonds, prvým s pôvodnými piesňami od roku 2005. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

  --- Reklama ---

  Kapela nahrávku predstaví v stredu na špeciálnom podujatí v Hackney, teda na mieste, ktoré je podľa tlačovej správy „srdcom nového albumu“. Akciu, ktorú bude moderovať Jimmy Fallon, budú naživo streamovať na YouTube.

  Podľa BBC by malo na albume účinkovať viacero hviezdnych hostí, vrátane Paula McCartneyho, Stevieho Wondera či Lady Gaga.

  Oznámenie o streame nasleduje po upútavkovej kampani, ktorá sa začala nenápadným inzerátom v Hackney Gazette – bezplatných novinách distribuovaných v obchodoch a supermarketoch v londýnskej štvrti.

  --- Reklama ---

  Cez víkend sa skupina podelila aj o ukážku jednej z piesní prostredníctvom webovej stránky dontgetangrywithme.com. Bol to však ďalší dômyselný trik, keď stránka po dlhšom načítavaní prehrala len krátky úryvok a potom sa zdalo, že spadla. Kapela na údajné ťažkosti na sociálnych sieťach reagovala odkazom Sorry, don’t get angry with me (Prepáčte, nehnevajte sa na mňa, pozn. red), čo je odkaz na úvod textu piesne.

  Profimedia

  Všetko by sa však napokon malo ukázať v stredu popoludní v Hackney, pričom by sa mali zúčastniť všetci traja zostávajúci Stonei – Mick Jagger, Keith Richards a Ronnie Wood. „Nový album, nová hudba, nová éra,“ sľubujú v traileri na živý prenos.

  Bude to ich prvý album od nahrávky Blue & Lonesome z roku 2016, ktorá však priniesla len coververzie. Ich zatiaľ posledným albumom s pôvodným materiálom bol A Bigger Bang z roku 2005.

  Hackney Diamonds bude tiež ich prvou nahrávkou bez bubeníka Charlieho Wattsa, ktorý zomrel v roku 2021 v dôsledku rakoviny. Je však známe, že pred smrťou nahral nové bubenícke party a Richards medzičasom potvrdil, že nahrávky budú súčasťou nového albumu. V ďalších skladbách bude kapelu pravdepodobne sprevádzať Steve Jordan, ktorý počas leta zastúpil Wattsa na turné. Nepotvrdené správy pritom podľa BBC naznačovali, že na nahrávaní sa zúčastnil aj Ringo Starr.

  The Rolling Stones vznikli v roku 1962. Niekoľkonásobní držitelia Grammy majú na konte hity ako (I Can’t Get No) Satisfaction, Wild Horses, Brown Sugar, Paint It Black, Jumpin‘ Jack Flash, Street Fighting Man, Gimme Shelter, Angie či Start Me Up. Podľa odhadov predali viac ako 200 miliónov kópií nahrávok. V roku 1989 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

  Autor

  Peter Strhan
  Peter Strhan
  Na EMEFKA Daily sa venujem predovšetkým aktuálnym správam zo Slovenska aj zo sveta. Je mi blízka história a politika.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Celkovo 994 antisemitských incidentov zaznamenali v Nemecku v prvom mesiaci vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas.

  Nemecko zažilo od 7. októbra takmer 1000 antisemitských incidentov

  Americká, európska a ukrajinská polícia zadržali lídra hackerskej skupiny operujúcej z Ukrajiny. Gang pracoval s ransomvérom.

  Policajti z viacerých krajín na Ukrajine zadržali lídra hackerskej skupiny

  Nepriaznivé zimné počasie si na Ukrajine vyžiadalo už desať obetí na životoch a 23 zranených.

  Nepriaznivé počasie si na Ukrajine vyžiadalo už desať mŕtvych

  Súd v Pekingu v pondelok otvoril nové pojednávanie v prípade odškodného pre rodiny pasažierov zmiznutého letu MH370.

  Príbuzní pasažierov zmiznutého letu Malaysia Airlines žiadajú nové vyšetrovanie

  Straty ruskej armády na Ukrajine sú obrovské

  Rusko na Ukrajine za posledných 6 týždňov stratilo najviac vojakov od začiatku invázie

  V Českej republike sa v pondelok koná veľký štrajk proti vládnemu konsolidačnému balíčku.

  V Česku prebieha rozsiahly štrajk učiteľov

  Ruská armáda oznámila, že postúpila severozápadne a juhovýchodne od mesta Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

  Rusi obsadili časť priemyselnej zóny v meste Avdijivka

  Izrael zabil na Západnom brehu Jordánu najmenej osem ľudí, tvrdia Palestínčania