Viac

  Tesla vraj zvažuje prepustenie 20 % pracovnej sily

  Americký výrobca elektromobilov Tesla sa údajne pripravuje na prepustenie až 20 % pracovnej sily. Uviedli to spravodajské weby Electrek a Business Insider s odvolaním sa na zamestnancov spoločnosti. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

  --- Reklama ---

  Niekoľko zamestnancov Tesly médiám povedalo, že sa v automobilke šíria klebety o prepustí značného počtu ľudí, pričom podľa niektorých zdrojov by to postihlo až 20 % pracovnej sily. Tesla totiž zápasí so zhoršujúcim sa predajom.

  Podľa oboch webov v texaskej Gigafactory kolujú zvesti, že výrobca elektromobilov by mohol oznámiť prepúšťanie už tento týždeň. Robotníkov znepokojilo aj prepúšťanie v továrni vo Fremonte.

  V správe Electrek sa uvádza, že prepúšťanie môže zasiahnuť až 20 % zamestnancov, zatiaľ čo Business Insider informoval, že Tesla už skrátila výrobné zmeny v Cybertruck.

  --- Reklama ---
  Výrobca elektromobilov Tesla sa údajne pripravuje na prepustenie až 20 % pracovnej sily. Uviedli to weby Electrek a Business Insider.

  Správy prichádzajú po tom, ako najhodnotnejšia automobilka na svete zaznamenala prudký pokles dodávok v 1. štvrťroku 2024 v dôsledku slabnúceho dopytu a zvýšenej konkurencie v Číne, na jednom z jej najväčších trhov.

  Globálny dopyt po elektrických vozidlách sa zmiernil, keďže klienti obmedzili veľké nákupy vzhľadom na zhoršujúce sa ekonomické podmienky. Oživenie popularity hybridných modelov v uplynulom roku zasiahlo tiež dopyt po čisto elektrických vozidlách.

  Tesla začiatkom tohto roka inštruovala manažérov, aby identifikovali najdôležitejšie úlohy. Automobilka v priebehu minulého roka znížila ceny svojich vozidiel, najmä v Číne, aby podporila odbyt. To však prinieslo len obmedzené zvýšenie predaja.

  Výrobca elektrických vozidiel si na rok 2024 stanovil nižšie výrobné ciele vzhľadom na slabší dopyt. A údajne zrušil tiež plány na nízkonákladový elektromobil.

  Tesla však zároveň predstavila plány na autonómne riadenie a technológiu umelej inteligencie, aby tento pokles vyrovnala. Generálny riaditeľ Elon Musk nedávno povedal, že prvý robotický taxík predstaví automobilka v auguste tohto roka. Musk z poklesu predaja obviňuje tiež vysoké úrokové sadzby a slabšiu globálnu ekonomiku.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Rusko a Severná Kórea podpísali zmluvu o strategickom partnerstve

  Britský herec Ian McKellen sa v nemocnici zotavuje z pádu z pódia, ktorý utrpel v pondelok večer počas predstavenia v divadle v Londýne.

  Predstaviteľ Gandalfa skončil v nemocnici. Herca odviezli priamo počas divadelného predstavenia

  Vo vojenskom obvode v Česku vybuchla munícia, sú tam zranení

  V Kyjive sa uskutočnil dúhový pochod

  Izrael i palestínske militantné hnutia Hamas sa dopustili v prvých fázach vojny v Pásme Gazy vojnových zločinov.

  Izrael i Hamas sa dopustili vojnových zločinov, vyplýva z vyšetrovania OSN

  Mesto bude platiť ľuďom, ktorí si adoptujú psy. Dostanú tretinu minimálky mesačne

  Cudzinec, ktorého minulý týždeň zadržala česká polícia, sa pokúšal o podpaľačský útok na autobusy pražskej MHD.

  Česká polícia prekazila plánovaný podpaľačský útok na autobusy pražskej MHD

  Na školách v Bratislavskom, Trnavskom, Žilinskom, Trenčianskom a Nitrianskom kraji nahlásili v utorok ráno bomby.

  Polícia zadržala podozrivého muža, bezpečnostné opatrenia zostávajú