Viac

  Šutaj Eštok poveril vedením Policajného zboru Ľubomíra Soláka: Máme rovnaký pohľad na bezpečnosť v našej krajine

  Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) dočasne poveril funkciou prezidenta Policajného zboru (PZ) Ľubomíra Soláka. Doterajší poverený šéf polície Rastislav Polakovič nastupuje do funkcie riaditeľa dopravnej polície.

  --- Reklama ---

  Policajným viceprezidentom pre migráciu, operatívu a riadenie služieb sa stal Ivan Hapšták. Novým riaditeľom Úradu na ochranu ústavných činiteľov bude Pavol Krejčí. Minister o tom informoval na sociálnej sieti.

  „S novým dočasne povereným prezidentom Policajného zboru máme rovnaký pohľad na bezpečnosť v našej krajine a zhodneme sa na základných prioritách, ktoré sme si vytýčili. Jednou z nich, dovolím si povedať asi najdôležitejšou, je zaručiť bezpečnosť Slovenska a jeho občanov s tým, že zákon musí platiť pre všetkých rovnako,“ skonštatoval Šutaj Eštok.

  Ako doplnil, Solák bol dosiaľ veliteľom okresného veliteľstva bratislavskej mestskej polície. Polakovič bude podľa ministra ako nový riaditeľ dopravnej polície riešiť dopravný kolaps na slovensko-ukrajinskej hranici.

  --- Reklama ---

  Šutaj Eštok mu poďakoval za jeho prácu a nasadenie „počas krátkeho, no veľmi intenzívneho obdobia“. „Najmä za jeho profesionálny prístup a zápal počas riešenia problémov s nelegálnou migráciou a ochranou slovenských hraníc,“ dodal.

  Polakovič pôsobil na čele polície od konca októbra, po odvolaní policajného prezidenta Štefana Hamrana.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva

  Svet zasiahol obrovský výpadok. Pocítilo to aj letisko v Košiciach

  Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok

  Poslanca za SNS fyzicky napadli. Polícia začala trestné stíhanie

  Finančná správa prijala historicky najvyšší počet podaných daňových priznaní