Viac

  Sumy stravného a príspevky zamestnávateľa na stravovanie sa budú zvyšovať, hlási odborník na dane a odvody

  Sumy stravného a príspevky zamestnávateľa na stravovanie sa budú zvyšovať. Upozornil na to odborník na dane a odvody Jozef Mihál. Podľa údajov zverejnených Štatistickým úradom SR v apríli 2024 dosiahol nárast cien jedál a nealkoholických nápojov v reštauračnom stravovaní oproti mesiacu jún 2023 hodnotu nad 5,3 %.

  --- Reklama ---

  Na základe toho Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR pripraví a zverejní opatrenie, ktorým sa zvýšia sumy stravného. Ako uviedol Mihál, ak sa s tým rezort poponáhľa, nové sumy budú platiť už od augusta 2024. V opačnom prípade nastanú zmeny v sumách na stravovanie až od septembra 2024.

  „Pre časové pásmo od 5 do 12 hodín sa suma stravného zvýši na 8,30 eur. Pri práci od 12 do 18 hodín to po novom bude 12,30 eur a pri časovom pásme nad 18 hodín táto suma stúpne na 18,40 eur,“ uvádza Jozef Mihál. Pri stravovaní zamestnancov sa podľa odborníka na dane a odvody maximálny možný príspevok zamestnávateľa na jedlo zvýši na 4,57 eur plus príspevok zo Sociálneho fondu.

  Najnižšia možná hodnota gastrolístka sa zvýši na 6,23 eur. Finančný príspevok na stravovanie sa tiež zvýši, bude najmenej 3,43 eur a najviac 4,57 eur plus príspevok zo Sociálneho fondu.

  Mimoriadny jednorazový príspevok vo výške 300 eur začne Sociálna poisťovňa vyplácať už od piatka 1. decembra.Zdroj: Shutterstock
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície