Viac

  Súd schválil presun Fritzla z psychiatrického do bežného väzenia

  Rakúšana Josefa Fritzla, ktorý dlhé roky väznil a znásilňoval svoju dcéru, môžu presunúť z psychiatrickej väznice do bežného väzenia. Rozhodol o tom v utorok rakúsky súd, informuje TASR na základe správ agentúr Reuters a DPA.

  --- Reklama ---

  V súčasnosti 89-ročný Fritzl, ktorý si medzičasom zmenil meno, už nepredstavuje nebezpečenstvo vyžadujúce si jeho zadržiavanie v psychiatrickom liečebnom centre, vyplýva z verdiktu krajinského súdu v meste Krems.

  Väzeň trpí postupujúcou demenciou a jeho fyzický stav sa zhoršil natoľko, že porucha osobnosti, ktorá bola dôvodom jeho umiestnenia na psychiatrické oddelenie, je už „pochovaná“, píše sa v rozhodnutí. Verdikt ešte nie je právoplatný.

  Fritzl svoju dcéru Elisabeth zadržiaval vyše 24 rokov v suteréne svojho domu, kde ju opakovane znásilňoval a splodil s ňou sedem detí.Zdroj: Profimedia

  Sudcovia tiež rozhodli, že podmienečné prepustenie Fritzla nie je v súčasnosti možné. Stále je totiž otázne, či by sa v budúcnosti nedopustil trestných činov. Fritzlova právnička Astrid Wagnerová uviedla, že by o takéto prepustenie mohla požiadať rok po presunutí svojho klienta do bežného väzenia.

  --- Reklama ---

  Fritzl svoju dcéru Elisabeth zadržiaval vyše 24 rokov v špeciálne vybudovanom suteréne svojho domu, kde ju opakovane znásilňoval a splodil s ňou sedem detí. Jedno z nich zomrelo na neliečenú chorobu. O jeho činoch sa verejnosť dozvedela v apríli 2008. O rok neskôr ho odsúdili na doživotie za znásilnenie, incest, zotročovanie a zabitie z nedbalosti.

  Fritzla zadržiavajú v Kremse vo väznici pre ľudí s duševnými chorobami, ktorí predstavujú vysoký stupeň nebezpečenstva. Mesto sa nachádza približne 80 kilometrov severozápadne od Viedne.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  V českej Poslaneckej snemovni našli kokaín

  Belgicko sa zaviaže, že dodá Ukrajine do roku 2028 30 stíhačiek F-16, pričom prvé jej plánuje dodať už tento rok.

  Belgicko dodá Ukrajine 30 stíhačiek F-16

  Poľsko by nemalo vylúčiť vyslanie vojakov na Ukrajinu, uviedol poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski.

  Poľsko by nemalo vylúčiť vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu, hovorí minister zahraničných vecí

  Takmer polovica Poliakov nesúhlasí so vstupom krajiny do eurozóny. Poukázali na to výsledky prieskumu poľského CBOS.

  Takmer polovica Poliakov nesúhlasí s prijatím eura

  Hokejové zlato oslavujú v Česku všetci. Aj prezident

  Voľby do europarlamentu: Hlas bude platný, aj keď volič odovzdá prázdny lístok

  Český prezident Pavel budúci týždeň navštívi Jordánsko. Privezie aj pomoc obyvateľom Gazy

  Frühauf: Tatar je skvelý kapitán, vplýval v kabíne aj na ľade