Viac

  Študentskú kvapku krvi odštartovali na internáte Ľ. Štúra na Mlynoch UK

  Slovenský Červený kríž (SČK) odštartoval v pondelok 29. ročník kampane Študentská kvapka krvi. Urobil tak v priestoroch internátu Ľudovíta Štúra na Mlynoch Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. Kampaň sa zameriava na mladých, osloviť ich chce najmä v digitálnom priestore. Potrvá do 17. novembra.

  --- Reklama ---

  „V kampani sa tento rok budeme snažiť odpovedať aj na nepríjemné otázky, pre ktoré mladí ľudia môžu váhať, či krv darovať alebo nie. Ide napríklad o podmienky darcovstva po príležitostnom užití rôznych návykových látok alebo po tetovaní,“ priblížila generálna sekretárka SČK Zuzana Rosiarová. Na kampani Študentská kvapka krvi spolupracujú s neziskovým projektom Moja krvná skupina.

  Študentská kvapka krvi

  SČK chce budovať aktívnu základňu darcov v radoch mladých. „Chýbajú nám a práve v nich vidíme budúcnosť bezpríspevkového darcovstva krvi,“ doplnila Rosiarová. Študenti si v pondelok mohli na internáte Ľudovíta Štúra v Mlynskej doline v Bratislave zistiť svoju krvnú skupinu a získať informácie o darcovstve.

  Darcom krvi sa môže stať každý, kto má 18 až 60 rokov, aspoň 50 kilogramov a spĺňa základné zdravotné požiadavky. Muži môžu krv darovať každé tri a ženy každé štyri mesiace. Všetky aktuálne usmernenia k darovaniu krvi sa nachádzajú na webovej stránke www.ntssr.sk. Objednať sa na odber možno aj online na webe či prostredníctvom mobilnej aplikácie.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície