Viac

  Strana Jablko nemieni odstúpiť z volieb

  Strana Jablko nemieni odstúpiť z volieb. Na tlačovej besede strany to uviedla predsedníčka politického subjektu Lucia Ďuriš Nicholsonová.

  --- Reklama ---

  Jablko má na to podľa nej tri dôvody. V prvom rade sú presvedčení, že bez Demokratov (politický subjekt Jablko je na kandidátke strany Demokrati – pozn. SITA) nevznikne demokratická vláda.

  Veria v úspech Demokratov

  Podľa Nicholsonovej sú tiež v prvej línii kampane Demokratov a prevláda u nich presvedčenie, že ľudia ako Eduard Heger či Jaroslav Naď (obaja Demokrati) patria do slovenskej politiky a zaslúžia si druhú šancu. Odstúpenie Jablka by podľa nej riešilo len budúcnosť samotného subjektu, no bolo by zradou Demokratov, ktorí si to podľa Nicholsonovej nezaslúžia, rovnako, ako si to nezaslúži Slovensko.

  Strana Jablko nemieni odstúpiť z volieb. Na tlačovej besede strany to uviedla predsedníčka politického subjektu Lucia Ďuriš Nicholsonová.Zdroj: TASR

  Ako druhý dôvod predsedníčka Jablka uviedla, že Demokrati majú potenciál, ktorý ešte nebol vyčerpaný. Verí tiež, že napokon prekonajú päťpercentnú hranicu na vstup do parlamentu. „Ďalšia vláda Smeru by bola katastrofou pre Slovensko, a z európskeho pohľadu aj pre celý región V4. Veríme, že mnohí z nerozhodnutých voličov si túto hrozbu racionálne uvedomujú, a že zabránia návratu Roberta Fica, ktorý by rozvrátil verejné zdroje, umlčal novinárov, zastavil spravodlivosť, oslobodil svojich ľudí a Slovensko zaradil pod ruskú guberniu,“ uviedla Nicholsonová.

  --- Reklama ---

  Dúfajú v lepšie Slovensko

  Tretím dôvodom je osobný odkaz Nicholsonovej predsedovi strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richardovi Sulíkovi „Pred pár dňami si nás, Richard, vyzýval, aby sme odstúpili. Teraz sám vidíš, ako to chodí – raz si hore a raz si dole. Tých, ktorí sa ocitnú dole, netreba vždy iba skopnúť nižšie. Možno ich treba neegoisticky podržať pre vyššie ciele. A takým je zloženie budúcej vlády,“ vyhlásila Nicholsonová. Spojenie Demokratov so SaS a Progresívnym Slovenskom je podľa šéfky Jablka jedinou alternatívou pre vládu „bez zlodejov a korupčníkov a zákerných egomaniakov z Trnavy“.

  Nicholsonová tiež verí, že nerozhodnutý elektorát podporí ako Demokratov, tak i kauzami nedotknutých kandidátov zo SaS. Dodala, že sa dnes demokratické strany nedokážu spájať. „Preto hrozí historicky najväčší počet prepadnutých hlasov. O prežitie nebojuje zlo, strany mafie, organizovaného zločinu, korupcie a zlodejov. O prežitie bojuje demokracia. Sme presvedčení, že voliči nás opäť raz so zaťatými zubami zachránia ako menšie zlo. Ale pre nás pre všetkých by táto situácia mala byť mementom pre ďalšie voľby a pre ďalší boj so zlom. Je jediná cesta k porážke ľudí ako Fico, Kaliňák, Suja, Mazurek, Matovič, a tá vedie cez spájanie demokratických strán do mohutného bloku,“ uviedla.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Kotlár deklaruje, že rozviazal pracovnoprávny vzťah s ministerkou kultúry Šimkovičovou

  Slováci môžu dostávať od štátu 150 eur mesačne. Máš nárok na tento príspevok aj ty?

  Prezidentka nevylučuje veto aj podanie na Ústavný súd v prípade rušenia Úradu špeciálnej prokuratúry

  Putin bude opäť kandidovať v nadchádzajúcich prezidentských voľbách

  počet fiktívnych živnostníkov na Slovensku

  Aj na Slovensku budú firmy platiť minimálne 15 percent globálnu daň z príjmu

  Na mnohých miestach Slovenska sa môže tvoriť hmla. Hrozia aj povodne

  Šimkovičová má pôsobením v TV Slovan porušovať zákon. Progresívne Slovensko podalo podnet

  Husté sneženie na strednom Slovensku si vyžiadalo svoju daň. Spôsobilo energetickú kalamitu