Viac

  Mnohí Slováci vyhrali vďaka voľbám desaťtisíce eur. Na túto vec tipovali úplne najviac

  Stávkovanie na voľby sa teší popularite. Tipéri na Slovensku stavili na parlamentné voľby 2023 takmer tri milióny eur. Najtipovanejšou príležitosťou bolo „Smer-SSD vyhrá voľby“, na čo boli uzavreté stávky za 790 000 eur.

  --- Reklama ---

  Top výhrou je 19 600 eur, ktoré získal tipér s vkladom 10-tisíc eur na to, že Smer získa vo voľbách najviac hlasov. Druhý najúspešnejší tipér vyhral 14-tisíc eur za vklad 8-tisíc eur a rovnakú stávku. Tretia najvyššia výhra bola 6 144 eur pri vklade 3 200 eur a stávke na to, že Hlas sa umiestni do tretieho miesta. Spolu 23 163 tipujúcich klientov si podalo 78 489 tiketov.

  Stávkovanie na voľby sa teší popularite.

  Z pohľadu predikcií výsledkov bookmakeri Tipsportu ukázali, že kurzy môžu byť ešte presnejším ukazovateľom ako predvolebné prieskumy či exit polly. Okrem neúspechu Demokratov, Sme rodina a Republiky v rámci kurzov správne predpovedali aj návrat SNS do parlamentných lavíc. Miernym prekvapením sa stal úspech Hlasu, ktorý na poslednú chvíľu otočil klesajúci trend a získal dobrý volebný výsledok. Darilo sa aj klientom Tipsportu, ktorí v najväčšom počte tipovali víťazstvo strany Smer.

  „Predčasné parlamentné voľby prekonali všetky rekordy. Tipéri si na ne stavili bezmála tri milióny eur. Len pre porovnanie, v roku 2020 to bolo 1,4 milióna. Najviac sa tešili klienti, ktorí verili vo víťazstvo strany Smer, naopak, smutní zostali priaznivci Progresívneho Slovenska,“ zhodnotil vedúci bookmakerov Tipsportu a špecialista na politické stávky Pavol Boško. Ako ďalej dodal, práve súboj týchto dvoch strán pútal najväčšiu pozornosť.

  --- Reklama ---

  Prakticky od vypísania stávky ľudia favorizovali sociálnych demokratov, no krátko pred samotnými voľbami sa trendy zmenili a tikety na víťazstvo PS pribúdali, čo zohľadnili aj v rámci kurzov. Z pohľadu live stávok sa vrátila na čelo strana Smer.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum

  Veľkonočné prázdniny sú pre školákov posledným dlhším voľnom pred koncom školského roka.

  Rezorty školstva a kultúry plánujú spolupracovať v oblasti mediálnej výchovy