Viac

  SNS rokuje so Smerom i Hlasom o potenciálnej vláde

  Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko informoval prezidentku Zuzanou Čaputovú o tom, že SNS rokuje so Smerom aj Hlasom. Šéf národniarov to uviedol po stretnutí s hlavou štátu.

  --- Reklama ---

  Danko uviedol, že vzhľadom na to, že sa mu podarilo dostať SNS do Národnej rady (NR) SR, na sneme svojej strany pred niekoľkými dňami dostal mandát na ďalšie štyri roky. Pripustil, že nastali špecifické podmienky, no aj Čaputovú uistil, že SNS je jednotná, a rovnako aj poslanecký klub národniarov.

  „K otázkam, či sme jednotní, alebo nie, chcem uviesť, že na Slovensku neplatí imperatívny mandát, teda aj poslanci, ktorí sa v minulosti napríklad dostali do NR SR za Smer-SD si potom vytvorili vlastnú politickú stranu. Poslancov majú spájať charaktery a spoločné idey, a ľudia, ktorí sú s nami, idey národné, kresťanské, sociálne spĺňajú. Tak vás prosím, aby ste nešírili, niektoré médiá, dezinformácie o možných problémoch, ktoré nie sú,“ apeloval predseda SNS. Doplnil, že je presvedčený, že takéto problémy ani nebudú.

  SNS rokuje so Smerom

  Hlavu štátu ubezpečil, že SNS chce byť vo vláde, ktorá uchová zahraničnopolitické smerovanie Slovenska. Poznamenal, že i napriek rozličným názorom na pomoc Ukrajine, napriek tomu, že považujú za nevyhnutnú reformu Európskej únie i Severoatlantickej aliancie, neznamená to, že by spochybňovali slovenské členstvo. Požiadal tiež Čaputovú, aby mu vysvetlila svoje vyjadrenia o tom, že môže nevymenovať niektorých ministrov v potenciálnej vláde.

  --- Reklama ---

  Čaputová mu vraj vysvetlila, že nepôjde o osobné animozity. Bude sa prísne riadiť administratívnymi pravidlami a vychádzať bude aj z trestnoprávnych konaní. Hlava štátu ho tiež informovala o postupe, ktorý zvolila a vysvetlila mu svoj postoj ku kreovaniu vlády.

  „Ak by pán Pellegrini definitívne prestal rokovať s pánom Šimečkom, rokovania by nám išli lepšie. Ale pokročili sme“ skonštatoval predseda SNS na margo ranných rokovaní s predsedami Smeru a Hlasu Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim. Dodal, že národniari nepodmieňujú svoju účasť vo vláde žiadnymi funkciami. Zdôraznil však, že ak majú byť národniari vo vláde, budú chcieť relevantné miesto, nie byť len do počtu. Ficovi už podľa svojich slov nevie väčšmi pomôcť pri zostavovaní vlády. Verí, že Pellegrini pochopil, že by mohol byť predsedom parlamentu, no premiérske kreslo v tejto zostave a podľa výsledkov volieb prináleží Ficovi.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  HOAX: Nie je pravda, že mamografia viac škodí, ako pomáha

  Koľko plánujú minúť Slováci na vianočné darčeky? Tieto veci darujeme najčastejšie

  Koľko plánujú minúť Slováci na vianočné darčeky? Tieto veci darujeme najčastejšie

  Najskôr ho zbili, potom bodli nožom. Oslava na východe Slovenska takmer skončila tragicky

  V úseku Palárikovo - Tvrdošovce sa v utorok o 9.35 h vykoľajil vlak.

  V úseku Palárikovo – Tvrdošovce sa vykoľajil vlak, je prerušená doprava

  Majitelia psov spisujú petíciu v súvislosti s Návštevným poriadkom TANAPu

  Mimoriadny jednorazový príspevok vo výške 300 eur začne Sociálna poisťovňa vyplácať už od piatka 1. decembra.

  Sociálna poisťovňa začína od piatka vyplácať dodatočný príspevok, niektorým penzistom príde v osobitnom režime

  Šofér pod značným vplyvom alkoholu nezvládol jazdu za volantom osobného auta BMW a vrazil do pouličnej lampy a zábradlia.

  Opitý vodič vrazil do pouličnej lampy a zábradlia, nafúkal takmer štyri promile

  Štát musí zaplatiť rómskemu dievčaťu z okresu Sabinov 3 000 eur. Prečo?