Viac

  SNS podporí v druhom kole volieb P. Pellegriniho

  Koaličná SNS podporí v druhom kole prezidentských volieb kandidáta a predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Informovala o tom hovorkyňa strany Zuzana Škopcová. SNS deklaruje, že v rámci podpory Pellegriniho chce aktivizovať svojich členov i starostov. Kandidáta Ivana Korčoka označila SNS za zástupcu opozície.

  --- Reklama ---

  „Slovenská národná strana s druhým kolom prezidentských volieb jasne deklaruje, že plne podporí Petra Pellegriniho. Ivan Korčok je zástupca opozície. Peter Pellegrini má šancu byť prezidentom koalície,“ uviedla hovorkyňa SNS.

  SNS je pripravená potvrdiť svoju podporu aktivizáciou svojich členov, starostov. „Čo plne zadeklaruje predseda SNS Andrej Danko na budúcotýždňovom koaličnom stretnutí,“ doplnila Škopcová.

  Koaličná SNS podporí v druhom kole prezidentských volieb kandidáta a predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD).Zdroj: TASR

  SNS už v pondelok (25. 3.) oznámila, že sa chce stretnúť s Pellegrinim aj s premiérom Robertom Ficom (Smer-SD). Stretnutie v súvislosti s prezidentskými voľbami avizuje na 2. apríla.

  --- Reklama ---

  Druhé kolo volieb bude v sobotu 6. apríla. Postúpili doň Korčok, ktorý získal 42,51 percenta hlasov, a Pellegrini so ziskom 37,02 percenta hlasov. Pôvodne kandidoval aj predseda SNS Andrej Danko. Kandidatúru napokon stiahol v prospech Štefana Harabina, ktorý skončil v prvom kole prezidentských volieb na treťom mieste.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pri elektronických testoch na vodičský preukaz je neúspešnosť Slovákov vyššia

  banka, výber z bankomatu, peniaze, mBank

  Klienti jednej z najväčších bánk na Slovensku si priplatia. Už čoskoro zmení svoj cenník poplatkov

  Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča

  Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že nás niekto chce dostať z Európskej únie, hovorí Ódor

  Ministrovi práce a sociálnych vecí sa podarilo nájsť zdroje na zvýšenie dodatočného jednorazového príspevku pre všetkých dôchodcov.

  Dôchodcovia ocenili návrh SNS na prenos rekreačných poukazov seniorom

  Poznáme dôvod, prečo sa zrušil príspevok na zuby. Zdravotné poisťovne pripravujú nové benefity

  Väčšina Ukrajincov si myslí, že aj v prípade redukcie pomoci zo Západu, by krajina mala pokračovať v boji za oslobodenie okupovaných oblastí.

  Slováci v priebehu necelých dvoch dní vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur