Viac

  Smer podal trestné oznámenie na novinára Šimečku. Týka sa jeho výrokov o zbabelom slovenskom národe

  Poslanci Národnej rady (NR) SR a predstavitelia Smeru-SD podali na Generálnej prokuratúre (GP) SR trestné oznámenie na Martina Šimečku pre možný trestný čin hanobenia národa. Týka sa jeho výrokov o zbabelom slovenskom národe.

  --- Reklama ---

  Predstavitelia Smeru-SD apelovali aj na jeho syna a lídra PS Michala Šimečku, aby sa voči takýmto vyjadreniam vyhradil. Hovoria o nastavení červených čiar a rozdeľovaní spoločnosti. Šimečka starší vníma postup predstaviteľov Smeru-SD ako zastrašovanie. Kolegom novinárom odkázal, aby sa nebáli.

  „Je to len zbytočné a nedôstojné prilievanie oleja do ohňa,“ povedal na adresu výrokov Šimečku staršieho vedúci Úradu vlády SR Juraj Gedra (Smer-SD). Tvrdí, že tieto výroky prekročili hranicu trestnoprávnej zodpovednosti, poukázal na skutkovú podstatu trestného činu hanobenia rasy a národa.

  Gedra upozornil aj na rozdelenie spoločnosti a atmosféru v nej. Takéto vyjadrenia podľa neho nemajú intelektuálnu ani spoločenskú hodnotu, ktorá by nejako nastavovala zrkadlo spoločnosti.

  --- Reklama ---
  Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

  Vyzval preto aj predsedu PS, aby sa vymedzil voči výrokom svojho otca a aby ho zastavil v takýchto vyjadreniach o ľuďoch, ktorí majú iný názor na vývoj na Slovensku. Chce, aby viedli skôr k vzájomnému rešpektu a tolerancii. Apeloval na odsúdenie podobných vyjadrení o slovenskom národe. „Toto nie je cesta ako budujeme národné povedomie, skôr si podrážame nohy my tu doma,“ podotkol.

  „Smer-SD ovládol políciu, ide ovládnuť Slovenskú informačnú službu, teraz útočí na nezávislých novinárov. A úplne nezmyselne do toho zaťahuje aj mňa ako opozičného politika. Je to lacná demonštrácia sily a pokus o odpútanie pozornosti od ich vlastných káuz,“ reagoval predseda PS. Pripomenul, že jeho otca za názory prenasledovali aj režimy v minulosti.

  Pýta sa, či predstavitelia Smeru-SD nemajú nič lepšie na práci za peniaze daňových poplatníkov než šikanu novinárov. „Ľudia na Slovensku čelia desiatkam vážnych problémov, ktorými by sa mohli a mali títo politici venovať prioritne,“ podotkol.

  „Nemám k tomu čo povedať, je to na smiech podľa môjho názoru. Na druhej strane to chápem ako pokračovanie politiky tejto vlády, ktorá chce zastrašovať novinárov. Nie je to po prvý raz, nie som žiadna výnimka. Myslím si, že mnou to nekončí, že prídu ďalší. Je to pokus o zastrašenie. Iba odkazujem všetkým svojim kolegom, aby sa nebáli,“ reagoval Šimečka starší, ktorý aktuálne píše pre Denník N.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur

  Pre ochranu detí v digitálnom priestore vznikne Centrum bezpečného internetu a okrem iného bude pripravený návrh pre úpravu liniek pomoci.

  Vznikne centrum určené na ochranu detí na internete

  Polícia obvinila 42-ročného muža z prečinu útoku na verejného činiteľa. Zavolal na tiesňovú linku a vyhrážal sa policajtovi zabitím.

  Muž sa na tiesňovej linke vyhrážal zabitím policajta: „Keby som mal nožík, zabijem ho na mieste!“

  Bratislavčan podával ľuďom opiáty, vytvoril u nich závislosť

  Rozsiahly požiar zasiahol v stredu chatrče v Stropkove v lokalite Za jarkom. Zhorelo deväť obydlí, v ktorých bývalo 46 obyvateľov.

  V osade v Stropkove horelo deväť chatrčí

  Juraj Slafkovský síce v ostatných troch zápasoch zámorskej NHL nebodoval, stále má šancu dostať sa na hranicu 20 gólov a 50 bodov v sezóne.

  Kapitán Montrealu vidí Slafkovského v budúcnosti ako jedného z najlepších krídelníkov v NHL

  Podpora autoritárskych strán dosahuje v Európe rekordne najvyššiu úroveň. Informoval o tom Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika.

  Podpora autoritárskych strán dosahuje v Európe rekordne najvyššiu úroveň

  Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je novozvolený prezident a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 49 percent opýtaných.

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pelllegrini