Viac

  Slovensko potrebuje zmenu volebného systému, zhodli sa exprezidenti

  Slovensko potrebuje zmenu volebného systému. Zhodli sa na tom bývalí prezidenti SR Rudolf Schuster, Ivan Gašparovič a Andrej Kiska po spoločnom obede v Prezidentskom paláci, ktorý absolvovali s hlavou štátu Zuzanou Čaputovou.

  --- Reklama ---

  „Všetci sme sa zhodli na tom, že je tu strašný zmätok a treba urobiť jeden konečný a konkrétny krok k tomu, aby v budúcnosti nemohlo dochádzať k takejto situácii. Dochádza k nej možno aj preto, že nemáme dobrý volebný zákon. Na tom sme sa zhodli všetci, že by sa mal zmeniť. Tým pádom by možno došlo aj v štáte k rozumnejším voľbám kandidátov,“ povedal Gašparovič.

  Slovensko potrebuje zmenu volebného systému. Zhodli sa na tom bývalí prezidenti SR Rudolf Schuster, Ivan Gašparovič a Andrej Kiska.

  Podľa Schustera je najvyšší čas volebný systém zmeniť, aby do parlamentu prišli poslanci z dedín a miest. „Zmena volebného systému pre našu krajinu by bola nesmierne prospešná, aby sme sa presne vyhli tomu, čo sa dnes v parlamente deje,“ poznamenal Kiska.

  Takáto situácia v parlamente nebola podľa Schustera ani v čase, keď sa lámala politická moc v roku 1989 a 1990. Poukázal na nenávisť medzi koalíciou a opozíciou. Gašparovič si myslí, že nemusí byť v parlamente úplná zhoda, ale aspoň zhoda na prijatí rozhodnutia výhodného pre všetkých. „Tak je zabetónovaná koalícia proti opozícii a opačne. Možno to trošku rozsekne nová voľba prezidenta a poslancov do europarlamentu,“ podotkol Gašparovič.

  --- Reklama ---

  Kiska zároveň plne súhlasí s Čaputovou a jej podaním novely Trestného zákona na Ústavný súd SR. „Je to právo prezidentky a myslím si, že to nechala posúdiť odborníkmi, lebo prezident sa nerozhoduje sám, má okolo svojich odborníkov. Myslím si, že ústavný súd posúdi, či bol ten krok správny, alebo nie,“ povedal Schuster.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pri elektronických testoch na vodičský preukaz je neúspešnosť Slovákov vyššia

  banka, výber z bankomatu, peniaze, mBank

  Klienti jednej z najväčších bánk na Slovensku si priplatia. Už čoskoro zmení svoj cenník poplatkov

  Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča

  Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že nás niekto chce dostať z Európskej únie, hovorí Ódor

  Ministrovi práce a sociálnych vecí sa podarilo nájsť zdroje na zvýšenie dodatočného jednorazového príspevku pre všetkých dôchodcov.

  Dôchodcovia ocenili návrh SNS na prenos rekreačných poukazov seniorom

  Poznáme dôvod, prečo sa zrušil príspevok na zuby. Zdravotné poisťovne pripravujú nové benefity

  Väčšina Ukrajincov si myslí, že aj v prípade redukcie pomoci zo Západu, by krajina mala pokračovať v boji za oslobodenie okupovaných oblastí.

  Slováci v priebehu necelých dvoch dní vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur