Viac

  Slovensko bude bez Kollára, Kotlebu či Mazureka. Čo sa chystá urobiť Robert Fico ako prvé?

  Víťazom parlamentných volieb sa stal Smer-SD, za ním skončilo Progresívne Slovensko a Hlas-SD. Do parlamentu sa ešte dostala koalícia OĽANO a priatelia, KÚ a Za ľudí, KDH, SaS a SNS. Informovala o tom TASR.

  --- Reklama ---

  Tesne pred bránami parlamentu ostala Republika a Aliancia. Pod tromi percentami hlasov sú Demokrati a Sme rodina.

  Do parlamentu sa nedostali ani strany ĽSNS, KSS, Pirátska strana, Modrí, Most-Híd, My Slovensko, SOS, Karma, Srdce – SNJ, Princíp, Spravodlivosť, SHO, Vlastenecký blok a ani SDKÚ-DS.

  Čo spraví Fico?

  Najbližšie dva týždne chce Fico rokovať s ostatnými stranami o programoch. Až po dohode sa podľa neho možno baviť o zostavovaní vlády. Podotkol, že ako líder víťaznej strany sa bude uchádzať o post predsedu vlády.

  --- Reklama ---

  „Budeme sedieť na centrále Smeru-SD, budeme čakať na telefonát od prezidentky. Pokiaľ nepríde poverenie na zostavenie vlády, nevidíme dôvod, aby sme viedli rokovania,“ uviedol Fico. Verejnosť poprosil o trpezlivosť.

  Zdroj: TASR

  „Slovensko potrebuje upokojiť situáciu,“ doplnil a poukázal na atmosféru v spoločnosti. Po dohode na vládnom programe vidí priestor na zostavovanie vlády a na diskusiu o jednotlivých personálnych nomináciách.

  Nateraz nekonkretizoval, s ktorými stranami bude rokovať ani ktoré strany preferuje ako koaličných partnerov. Deklaroval, že bude chcieť priniesť stabilitu a vládu na celé volebné obdobie. Za prioritné označil aj dobré vzťahy krajín V4 a aj s premiérmi okolitých krajín.

  Autor

  Matej Mičík
  Matej Mičík
  Svoje žurnalistické vzdelanie som nadobudol na Univerzite Komenského v Bratislave. Venujem sa najmä aktuálnemu obsahu, ktorý sa týka Slovenska.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum