Viac

  Slovenskí hokejisti dosiahli na Nemeckom pohári druhé miesto

  Napriek tomu, že slovenským hokejovým reprezentantom napokon tesne uniklo víťazstvo na Nemeckom pohári, viacerí zhodnotili účinkovali v Landshute pozitívne.

  --- Reklama ---

  Tím kanadského kouča Craiga Ramsayho odohral v Nemecku tri stretnutia. Zvíťazil nad Rakúšanmi (7:1) a domácimi Nemcami (2:1), pričom prehral akurát v sobotňajšom dueli s Dánmi (3:4). V konečnom účtovaní Slovákom chýbal gól na celkový triumf na turnaji.

  Nemci, Slováci aj Dáni nazbierali po šesť bodov, v minutabuľke troch v prospech Nemcov rozhodol jediný gól a tešia z trofeje. Slováci obsadili druhú priečku a Dáni tretiu. Bez bodu na poslednej 4. pozícii skončili Rakúšania. „Chceli sme vyhrať turnaj, ale reparát po zápase s Dánskom nám vyšiel a za to sme radi,“ povedal po nedeľňajšom dueli s Nemcami kapitán slovenského výberu Peter Čerešňák.

  Napriek tomu, že slovenským hokejovým reprezentantom napokon tesne uniklo víťazstvo na Nemeckom pohári, výkony sú hodnotené pozitívne.Zdroj: TASR

  „Z toho, že sme nevyhrali turnaj, nemusíme robiť paniku. Škoda, že to nevyšlo proti Dánsku, ale každý ukázal, čo je v ňom. Myslím si, že sme hrali dobre, každý tam nechal všetko,“ poznamenal útočník Oliver Okuliar, ktorý v Landshute zaznamenal v troch dueloch bilanciu 3+1. „Až na konci zápasu sme sa dozvedeli, že musíme vyhrať o dva góly, škoda, že to nevyšlo,“ nadviazal Lukáš Cingel, ktorý sa na podujatí prezentoval presne ako Okuliar tromi zásahmi a gólovou prihrávkou.

  --- Reklama ---

  Tréner Ramsay bol po treťom zápase na turnaji spokojný. „Chlapcov musím pochváliť. Hrali dobre, obetavo, nemám im čo vytknúť. Bol to náročný zápas a teší ma, že sme v ňom dokázali zvíťaziť,“ poznamenal 72-ročný tréner. V zápase proti Nemcom bol vo väčšej permanencii gólman Samuel Hlavaj, ale nesťažoval sa. „Čakali sme, že Nemcom dajú rozhodcovia viac presiloviek, ale nehnevám sa. Ukázali sme, že vieme hrať s každým. Mne sa takto chytá dobre, keď mám veľa práce. Kritická bola druhá tretina, Nemci mali viac tlaku,“ skonštatoval slovenský brankár.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva

  Svet zasiahol obrovský výpadok. Pocítilo to aj letisko v Košiciach

  Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok

  Poslanca za SNS fyzicky napadli. Polícia začala trestné stíhanie

  Finančná správa prijala historicky najvyšší počet podaných daňových priznaní