Viac

  Slovák utekal pred medvedicou s tromi mláďatami. Všetko zachytáva 14-minútové video

  Slovenský vloger a fotograf Viktor Čech z kanálu Turiecfoto zverejnil zarážajúce video zo stretnutia s medvedicou a jej tromi mláďatami. Záznam je vtesnaný do 14-minútového vlogu a zachytáva nielen stretnutie, ale aj Viktorovu autentickú reakciu.

  --- Reklama ---

  Vloger však neprezradil konkrétnu lokalitu, kde na medvede narazil. Zároveň však priznal, že sa do prírody vydáva cielene za adrenalínom pozorovať tieto nebezpečné zvieratá. Z jeho rozprávania vyplýva, že tieto medvede už poznal z predošlých pozorovaní.

  Stretnutie ho rozrušilo

  „Prišiel som na lokalitu. Hneď ma zaujal od porastu vysekaný úsek pod elektrickým vedením a vedel som, že tam aj budem fotiť, no pošiel som ešte 500 metrov ďalej po lesnej ceste, reku, že čo ak náhodou. Nakoniec som sa otočil a vrátil sa pod vedenie. Odbočil som z lesnej cesty a prešiel možno 100 metrov k prvému stĺpu, odkiaľ som mal vynikajúci výhľad smerom dole a aj hore vyššie lesom,“ opísal Viktor.

  Stretnutie so šelmou ho rozrušilo a dostať sa z jej blízkosti si vyžadovalo strategický postup. „Musel som tam teda čakať, čo sa bude diať, a dávať pozor. Asi po 15 minútach sa sprava objavilo kričiace mláďa utekajúce za mamou. To som využil a prešiel som po lesnej ceste naspäť, odkiaľ som prišiel,“ dodal.

  Autor

  Matej Mičík
  Matej Mičík
  Svoje žurnalistické vzdelanie som nadobudol na Univerzite Komenského v Bratislave. Venujem sa najmä aktuálnemu obsahu, ktorý sa týka Slovenska.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Žraloky kanadské, nenápadní obyvatelia vôd pri pobreží Brazílie, sa stali nedobrovoľnými konzumentmi kokaínu.

  Testy ukázali, že žraloky pri pobreží Brazílie mali v telách veľké množstvo kokaínu

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva

  Svet zasiahol obrovský výpadok. Pocítilo to aj letisko v Košiciach

  Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok

  Poslanca za SNS fyzicky napadli. Polícia začala trestné stíhanie