Viac

  Slováci sa vyjadrili, či súhlasia s odstrelom medveďov. Výsledky ankety sú jednoznačné

  Väčšia časť spoločnosti súhlasí s umožnením odstrelu problémových medveďov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N. Ipsos sa pýtal ľudí na súhlas či nesúhlas s jedenástimi zrealizovanými alebo zamýšľanými krokmi vlády.

  --- Reklama ---

  S umožnením odstrelu medveďov súhlasilo 59 percent opýtaných, 27 percent s ním nesúhlasilo a 14 percent nevedelo odpovedať. Najviac pozitívne vnímajú tento krok vlády voliči Slovenskej národnej strany, ktorej nominant Tomáš Taraba je ministrom životného prostredia, ako aj voliči Smeru-SD. Výrazne prevažujúci súhlas nad nesúhlasom nameral prieskum aj u voličov hnutia Republika, strán Hlas-SD a KDH.

  Väčšia časť spoločnosti súhlasí s umožnením odstrelu problémových medveďov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N.

  Nasleduje hnutie Slovensko Igora Matoviča (58 percent súhlas, 34 percent nesúhlas a osem percent sa nevedelo vyjadriť), ľudia, ktorí by nevolili žiadnu stranu a strana SaS, u ktorej elektorátu prevažuje súhlas nad nesúhlasom (49 percent súhlas, 43 percent nesúhlas, sedem percent nevedelo odpovedať).

  Jediným politickým subjektom, u ktorého väčšina voličov s odstrelom medveďov nesúhlasí, je hnutie Progresívne Slovensko, ktoré sa silno orientuje na témy životného prostredia – 28 percent voličov hnutia s tým súhlasí, 56 percent nesúhlasí a 16 percent sa nevedelo vyjadriť.

  --- Reklama ---

  V prípade odstrelu problémových medveďov platí, že počet podporovateľov tohto opatrenia stúpa s vekom. V prípade voličov medzi 18 a 26 rokmi ide len o 36 percent, pričom v kategóriách nad 55 rokov tento krok podporujú až tri štvrtiny respondentov.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor

  Ďalšie napadnutie medveďa na Slovensku

  V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese evidujú zvýšený pohyb medveďov