Viac

  Slováci, dajte si pozor na falošné SMS správy. Vyzývajú ľudí na úhradu diaľničných poplatkov

  Ministerstvo dopravy upozorňuje na podvodné správy, niekto v jeho mene žiada uhradiť „diaľničné poplatky“.

  --- Reklama ---

  V množiacich sa podvodných SMS-kách niekto v mene ministerstva dopravy žiada úhradu diaľničných poplatkov. Ministerstvo dopravy SR na to v utorok upozornilo a potvrdilo, že nikdy takéto správy neposiela a od nikoho SMS-kou nežiada peniaze. Prosí preto ľudí, aby neklikali na žiadne odkazy v týchto SMS a určite nič neplatili.

  „Zaznamenali sme viaceré SMS-ky v mene ministerstva dopravy, kde vás ministerstvo dopravy žiada o platbu,“ povedal vo videu minister dopravy Jozef Ráž (nominant Smeru). Ubezpečil, že žiadne takéto SMS-ky ministerstvo nikdy neposiela a takouto formou ani nežiada občanov o platbu. „Tieto SMS-ky sú podvod. Prosím, neklikajte na žiadne linky, ktoré sú v týchto SMS-kách uvedené,“ dodal minister dopravy a zároveň vyzval ľudí k zodpovednosti.

  Zdroj: TASR - Pavel Neubauer
  Ilu foto

  Pred podvodnými správami varovala aj Národná diaľničná spoločnosť (NDS). V posledných dňoch zaznamenala viacero podnetov, týkajúcich sa falošných SMS správ o diaľničnej známke. „Podvodné správy informujú o nevyplatených faktúrach, nezaplatených pokutách, prípadne o doplatkoch za diaľničnú známku,“ informovala NDS s tým, že tieto správy nepochádzajú od nej.

  --- Reklama ---

  Diaľničiari cez oficiálneho odosielateľa eznamka.sk zasielajú SMS správy len v troch prípadoch. Pri podaní žiadosti napríklad o opravu, pri zakúpení diaľničnej známky a pred vypršaním platnosti diaľničnej známky. „Notifikačná správa o exspirácii diaľničnej známky prichádza zákazníkovi tri dni pred skončením platnosti jeho súčasnej eznámky,“ priblížila NDS.

  Motoristov môže zaujímať, ako sa dá rozlíšiť oficiálna správu od podvodnej. Odosielateľom oficiálnej SMS správy je eznamka.sk. „Pokiaľ ide o falošné správy, najčastejšie sú zákazníkom zasielané zo zahraničného čísla, ktoré sa dá jednoznačne odlíšiť predvoľbou. Často v sebe obsahujú link na webstránku, ktorý by zákazník určite nemal otvárať,“ radia diaľničiari. Ako dodali, správy zasielané NDS link nikdy neobsahujú.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pellegrini zložil sľub. Ujíma sa funkcie prezidenta Slovenskej republiky

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor