Viac

  Sezóna letných festivalov na Slovensku odštartovala. Farmaceut radí, čo ti tam nesmie chýbať

  Na letných festivaloch treba dodržiavať pitný režim. Najvhodnejšími nápojmi sú čistá voda, minerálka a čaj. Dôležité je tiež pravidelné stravovanie. Pripomenul to farmaceut Peter Hnáth z lekárne Dr. Max s tým, že na väčšine festivalov je dostupná pitná voda zadarmo a preto by si ľudia naň mali vziať prázdnu fľašu.

  --- Reklama ---

  „Počas bežných dní by mal príjem tekutín dosahovať okolo dvoch litrov na deň. To však neplatí, ak ste počas dňa vystavení vysokým teplotám, čomu sa pri letných festivaloch nedá vždy vyhnúť. V takomto prípade by sa mala konzumácia tekutín zvýšiť na dvojnásobok až štvornásobok. Dôležité je piť tekutiny postupne, počas celého dňa, a nie nárazovo,“ poznamenal.

  Farmaceut apeloval aj na pravidelné stravovanie. Najdôležitejšie sú podľa jeho slov raňajky. „Kto sa naraňajkuje, môže sa vyhnúť kolapsom počas dňa,“ podotkol. Na festival odporučil zbaliť si okrem iného opaľovací krém, klobúk, antibakteriálny gél, vlhčené vreckovky či slnečné okuliare. „Veľkou pomocou môže byť malá cestovná lekárnička. V nej by nemali chýbať lieky od bolesti hlavy, roztok pri dehydratácii, gél na uštipnutie hmyzom, repelent, lieky na alergie či hnačku a rýchloobväzy či náplasti,“ dodal.

  Zdroj: Shutterstock
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum