Viac

  SaS pripravuje zákon na ochranu médií

  Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pripravuje zákon na ochranu médií pred politickými tlakmi. Ako uviedol predseda strany Branislav Gröhling, v súčasnosti sme svedkami neakceptovateľného tlaku na slobodné médiá a slobodu slova.

  --- Reklama ---

  „Ak nepomenujeme konkrétne riziká, hrozí, že nezávislé a slobodné spravodajstvo na Slovensku skončí. Vládne útoky na novinárov a médiá nepoľavili ani po atentáte na Roberta Fica. Naopak, ešte viac sa zintenzívnili. Takto celospoločenský zmier nevyzerá,“ povedal. Gröhling zdôrazňuje, že sloboda médií je základným pilierom demokracie.

  Útoky na médiá, novinárov, bojkotovanie televíznych diskusií a obmedzovanie slobody médií vytvárajú len ďalší nepokoj a priestor na zhoršenie situácie a rozdelenie spoločnosti na Slovensku. „Aj preto pripravujeme zákon, ktorý by zabraňoval verejným orgánom, aby vyvíjali nátlak na vedenie médií a novinárov,“ dodal.

  Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pripravuje zákon na ochranu médií pred politickými tlakmi. Situácia je podľa Gröhlinga veľmi vážna.Zdroj: TASR

  Podľa tímlídra SaS pre kultúru Reného Paráka hrozí, že cenzúra nadobudne formu ako v Maďarsku. „Začalo sa to bojkotovaním serióznych médií a televíznych diskusií. Profesionálne vedené politické diskusie vymenila vláda za diskusie s hľadanými neonacistami či debaty v konšpiračných médiách. Mesiace chce koalícia kompletne ovládnuť RTVS,“ vymenoval Parák. Ako ďalej pokračoval, do toho všetkého vláda tlačí aj na súkromné televízie a chce priamo zasahovať do politických diskusií.

  --- Reklama ---

  Podľa neho je nevyhnutné, aby teraz nielen celá opozícia, ale aj celá občianska spoločnosť vyjadrila podporu kritickým novinárom, verejnoprávnosti RTVS, ale aj TV Markíze či iným televíziám a online médiám, ktoré sú vystavené existenčným a ekonomickým tlakom.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor

  Ďalšie napadnutie medveďa na Slovensku

  V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese evidujú zvýšený pohyb medveďov