Viac

  SaS je druhou voľbou pre 9,8 percenta voličov iných strán

  Strana Sloboda a Solidarita (SaS) by bola najčastejšou druhou voľbou Slovákov v parlamentných voľbách.

  --- Reklama ---

  Ak by bola možnosť voliť do parlamentu dve politické strany, hlas by jej dalo 9,8 percenta opýtaných. Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktorý robila agentúra AKO pre diskusnú reláciu televízie JOJ Na hrane v čase od 7. do 18. augusta. Respondenti odpovedali na otázku: „A ak by bola taká možnosť voliť do parlamentu dve politické strany, ktorú ďalšiu stranu by ste volili?“

  Zdroj: TASR
  TASR

  Stranu Smer-SD by si ako druhú voľbu zvolilo 9,7 percenta opýtaných, Progresívne Slovensko (PS) 9,5 percenta, Slovenskú národnú stranu (SNS) 7,5 percenta a Hlas-SD a Republiku zhodne po 4,9 percenta oslovených voličov. Sme rodina a Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) je druhou voľnou pre 4,4 percenta respondentov, Demokrati pre 4,1 percenta a koalícia OĽaNO a priatelia pre 4 percentá opýtaných. V poslednom prieskume agentúry AKO s rovnakou otázkou bola SaS druhou voľbou pre 11,2 percenta opýtaných.

  „SaS a Demokrati majú druhú voľbu vyššiu ako preferencie, majú kde čerpať, je však otázne, či dokážu presvedčiť potenciálnych voličov. Smer-SD, PS, Hlas-SD, koalícia OĽANO a priatelia, Republika, Sme rodina, KDH majú nižšiu druhú voľbu ako preferencie, ich potenciál rastu je teda menší,“ uvádza sa v prieskume. Traja z desiatich voličov nevedia, alebo nechcú druhú voľbu. Spolu 14,2 percenta opýtaných uviedlo, že by nevolili žiadnu inú stranu, okrem tej, ktorú uviedli v prvej voľbe. Najväčší podiel takýchto voličov má hnutie Sme rodina (21 %), Republika (19 %), SNS (18 %), OĽANO a priatelia (16 %), PS (15 %), KDH (15 %) a Smer-SD (11 %). Spolu 15,1 percenta opýtaných sa nevedelo rozhodnúť, ktorú stranu by volili ako svoju druhú voľbu.

  Autor

  Peter Strhan
  Peter Strhan
  Na EMEFKA Daily sa venujem predovšetkým aktuálnym správam zo Slovenska aj zo sveta. Je mi blízka história a politika.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície