Viac

  Sibírsku gubernátorku nahlásili polícii po tom, ako povedala, že vojna na Ukrajine „nie je potrebná“

  Ruskú gubernátorku nahlásili polícii. V nedeľu ju kritici obvinili z „diskreditácie ruských ozbrojených síl“ po tom, čo obyvateľom v jej regióne povedala, že Rusko „nepotrebuje“ vojnu na Ukrajine. Natalia Komarovová, gubernátorka Chanty-Mansijskej oblasti a členka vládnej strany Jednotné Rusko vodcu Vladimira Putina, to povedala v sobotu na stretnutí s obyvateľmi sibírskeho mesta Nižnevartovsk.

  --- Reklama ---

  Kritici vyzvali úrady, aby začali vyšetrovanie jej výrokov, no Komarovovú doteraz nezadržali ani nečelila žiadnemu obvineniu. Video z udalosti zverejnené na sociálnych sieťach ukázalo, že politička bola konfrontovaná manželkou ruského vojaka. Tá povedala, že zmobilizovaní muži boli do frontovej línie zle vybavení. Komarovová povedala obyvateľom, že Rusko nebolo pripravené na inváziu na Ukrajinu.

  Ruskú gubernátorku nahlásili polícii

  „Pýtate sa ma (prečo váš manžel nemá výstroj) s vedomím, že ja som gubernátorka a nie ministerka obrany? Ako celok sme sa na túto vojnu nepripravovali. Nepotrebujeme ju. Budovali sme úplne iný svet, takže v tomto smere určite budú nejaké nezrovnalosti a nevyriešené veci,“ povedala 67-ročná politička.

  Komarovovej komentáre sa rýchlo rozšírili na internete. Údajne podnietili provojnových aktivistov, aby nahlásili gubernátorku úradom za „diskreditáciu ruských ozbrojených síl“. Spravodajský portál Sibir.Realii informoval, že jeho redaktori nahliadli do listu riaditeľa sibírskej neziskovej organizácie Jurija Riabceva ruskému ministrovi vnútra, v ktorom žiadal vyšetrenie vyjadrení Komarovovej.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Mastercard

  Mastercard chce odstrániť nutnosť ručného zadávania údajov platobnej karty

  Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch: Cenu dostane aj Viggo Mortensen známy z Pána prsteňov

  Rusko a Severná Kórea podpísali zmluvu o strategickom partnerstve

  Britský herec Ian McKellen sa v nemocnici zotavuje z pádu z pódia, ktorý utrpel v pondelok večer počas predstavenia v divadle v Londýne.

  Predstaviteľ Gandalfa skončil v nemocnici. Herca odviezli priamo počas divadelného predstavenia

  Vo vojenskom obvode v Česku vybuchla munícia, sú tam zranení

  V Kyjive sa uskutočnil dúhový pochod

  Izrael i palestínske militantné hnutia Hamas sa dopustili v prvých fázach vojny v Pásme Gazy vojnových zločinov.

  Izrael i Hamas sa dopustili vojnových zločinov, vyplýva z vyšetrovania OSN

  Mesto bude platiť ľuďom, ktorí si adoptujú psy. Dostanú tretinu minimálky mesačne