Viac

  RADAR: Pozri sa, aké počasie nás na Slovensku čaká najbližšie dni. Hrozia aj povodne

  Meteorológovia v piatok varujú pred silnejším vetrom a dažďom najmä na západe a severe Slovenska. Hrozia aj povodne. Vydali preto výstrahy prvého a druhého stupňa. V niektorých okresoch Banskobystrického, Prešovského a Žilinského kraja platia tiež výstrahy pred vetrom na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webe.

  --- Reklama ---

  SHMÚ vydal výstrahu druhého stupňa pred vetrom pre okresy Kežmarok, Poprad, Námestovo a Tvrdošín. Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí pre všetky ostatné okresy Žilinského kraja, Starú Ľubovňu, Banskú Štiavnicu, Žarnovicu a Žiar nad Hronom. Rovnako aj pre celý Bratislavský, Trenčiansky a Trnavský kraj.

  Zdroj: Shutterstock

  Meteorológovia varujú, že vietor na horách môže nárazovo dosiahnuť rýchlosť 135 až 160 kilometrov za hodinu, čo predstavuje víchricu. Výstraha druhého stupňa platí až do soboty (4. 11.) do 15.00 h vo väčšine Žilinského kraja a v okresoch Poprad, Brezno a Banská Bystrica.

  Výstraha prvého stupňa

  Pre väčšinu okresov Trenčianskeho kraja a okresy Topoľčany, Zlaté Moravce, Piešťany, Bytču, Kysucké Nové Mesto, Turčianske Teplice a Čadcu platí výstraha prvého stupňa do piatka do 10.00 h.

  --- Reklama ---

  Vo viacerých oblastiach treba zároveň v piatok počítať s dažďom. Výstraha prvého stupňa v tejto súvislosti platí v celom Banskobystrickom kraji, tiež vo väčšine Trenčianskeho a Žilinského kraja. Týka sa aj okresov Rožňava a Poprad.

  SHMÚ tiež upozorňuje na prívalové povodne v okresoch Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Turčianske Teplice, Zlaté Moravce, Topoľčany, Partizánske, Bánovce nad Bebravou a Prievidza. Povodeň hrozí aj v Žarnovici, Banskej Štiavnici, Žiari nad Hronom, Zvolene, Detve, Banskej Bystrici, Brezne, Veľkom Krtíši, Krupine, Lučenci, Poltári, Leviciach – východ, Rimavskej Sobote, Revúcej aj v Rožňave. Výstraha prvého stupňa tam platí od piatka 9.30 h do soboty 10.00 h.

  Nižšie si na interaktívnej mape môžeš pozrieť predpoveď počasia na najbližšie dni

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Nová nemocnica v Bratislave

  Dolinková: Spochybňovanie pandémie je neúctou k pozostalým obetí

  Záujem o letné zájazdy rastie. Treba si však dávať pozor na podvodníkov a preveriť cestovku

  Madro: Stigmatizácia psychických ťažkostí u mužov je ešte stále vysoká

  Koľko stojí Slovákov letná dovolenka? Niektorí minú aj tisíce eur, viac ako tretina nikam nepôjde

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov