Viac

  Proti demonštrantom na Kolumbijskej univerzite zasiahli ťažkoodenci

  Policajní ťažkoodenci newyorskej polície vstúpili v noci na stredu na pôdu kampusu Kolumbijskej univerzity v New Yorku, aby rozohnali demonštrantov, ktorí v rámci propalestínskeho protestu obsadili univerzitnú budovu Hamilton Hall. Demonštranti sa v budove zabarikádovali a vyvesili vlajky, informuje TASR na základe správ agentúr Reuters, AFP a AP.

  --- Reklama ---

  V okolí budovy Hamilton Hall sa nachádzali desiatky osôb. polícia začala demonštrantov z budovy vytláčať a zatýkať, uvádza AFP. Podľa agentúry Reuters použila polícia na vniknutie do budovy okná na prvom poschodí, kam zasahujúci policajti vystúpili po rebríku. Polícia zatkla približne 50 osôb, počas zásahu na ťažkoodencov pokrikovali ďalšie osoby zhromaždené pred budovou, ktoré žiadali oslobodenie palestínskych území a prepustenie demonštrantov.

  Demonštranti sa v budove zabarikádovali a vyvesili vlajky na podporu Palestíny. Zasiahli proti nim ťažkoodenci.Zdroj: TASR

  Polícia proti demonštrantom zasiahla krátko po 21. hodine miestneho času (3.00 SELČ), keď sa na mieste zhromaždilo množstvo ťažkoodencov vybavených štítmi, prilbami a plastovými putami, uvádza AP. Demonštranti budovu obsadili približne 12 hodín pred zásahom polície, univerzita zásah oficiálne odobrila krátko pred vstupom ťažkoodencov do areálu.

  Demonštranti ráno v budove Hamilton Hall zabarikádovali vstupy, z okna vyvesili palestínsku zástavu a žiadali oslobodenie Palestíny. Univerzita členom akademickej obce a ďalším osobám odporučila, aby sa miestu demonštrácií vyhýbali.

  --- Reklama ---

  Protesty proti vojne v Pásme Gazy medzi Izraelom a hnutím Hamas sa už niekoľko mesiacov konajú na univerzitách na celom území USA. Mnohé z nich sa preto obrátili na políciu a desiatky osôb boli v tejto spojitosti zatknuté.

  Izrael a jeho podporovatelia protesty označili za antisemitské. Kritici Izraela tvrdia, že obvinenia sa zneužívajú na ich umlčanie. Organizátori demonštrácii uvádzajú, že ide o nenásilné hnutie, ktorého cieľom je chrániť práva Palestínčanov a protestovať proti vojne.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  V českej Poslaneckej snemovni našli kokaín

  Belgicko sa zaviaže, že dodá Ukrajine do roku 2028 30 stíhačiek F-16, pričom prvé jej plánuje dodať už tento rok.

  Belgicko dodá Ukrajine 30 stíhačiek F-16

  Poľsko by nemalo vylúčiť vyslanie vojakov na Ukrajinu, uviedol poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski.

  Poľsko by nemalo vylúčiť vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu, hovorí minister zahraničných vecí

  Takmer polovica Poliakov nesúhlasí so vstupom krajiny do eurozóny. Poukázali na to výsledky prieskumu poľského CBOS.

  Takmer polovica Poliakov nesúhlasí s prijatím eura

  Hokejové zlato oslavujú v Česku všetci. Aj prezident

  Voľby do europarlamentu: Hlas bude platný, aj keď volič odovzdá prázdny lístok

  Český prezident Pavel budúci týždeň navštívi Jordánsko. Privezie aj pomoc obyvateľom Gazy

  Frühauf: Tatar je skvelý kapitán, vplýval v kabíne aj na ľade